Partnerzy serwisu:

Wrocław z innej strony z Kolejami Dolnośląskimi

Jakub Madrjas 10.05.2018 2k

Wrocław z innej strony z Kolejami Dolnośląskimi
Rys. KD
Już w niedzielę (13 maja) z okazji Dni Otwartych Funduszy Europejskich, Koleje Dolnośląskie zapraszają na przejazd pociągiem specjalnym pod hasłem: Zobacz Wrocław z innej strony. Będzie można pojechać z Wrocławia Głównego przez Popowice, obwodnicą towarową do Siechnic.
Spotkanie rozpocznie się punktualnie o godzinie 9:00 przy peronie III na dworcu Wrocław Główny, gdzie odbędzie się prezentacja nowoczesnego pociągu Kolei Dolnośląskich – 45WE Impuls, który był współfinansowany właśnie z budżetu Unii Europejskiej w ramach regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego.

– Dzięki środkom pochodzącym z Unii Europejskiej byliśmy w stanie zakupić komfortowe pociągi, którymi dzisiaj można podróżować po Dolnym Śląsku. Dzień Otwarty Funduszy Europejskich to okazja, aby o tym przypomnieć i zaprezentować nowoczesny tabor Kolei Dolnośląskich. Wszystkich serdecznie zapraszamy do wspólnej wycieczki po Wrocławiu – mówi Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski.

Koleje Dolnośląskie zaplanowały wiele atrakcji dla osób, które 13 maja wybiorą się w bezpłatną podróż po Wrocławiu. – Podczas jazdy będziemy mogli spojrzeć na miasto z zupełnie innej perspektywy. Zobaczymy, jak zmienił się Wrocław w ostatnich latach i jaki wpływ na to miały Fundusze Europejskie. Przejedziemy przez estakadę kolejową i niedostępny zwykle dla pociągów pasażerskich wysoki nasyp towarowy obwodnicy Wrocławia – dodaje członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego Jerzy Michalak.

Plan wydarzenia:
9:00 – podstawienie pojazdu na tor 5 przy peronie III st. Wrocław Główny – prezentacja pojazdu
9:50 – odjazd pociągu z Wrocławia Głównego przez Popowice, obwodnicą towarową do Siechnic
10:47 – przyjazd pociągu do Siechnic
11:20 – odjazd pociągu z Siechnic przez Brochów do Wrocławia Głównego
11:31 – przyjazd pociągu na tor 6 przy peronie III st. Wrocław Główny – ciąg dalszy prezentacji pojazdu
12:30 – zakończenie wydarzenia

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony