Partnerzy serwisu:

Wrocław: Lodówki i piekarniki rozwożone koleją z fabryki

inf. pras 21.10.2020 228

arrow
arrow
Wrocław: Lodówki i piekarniki rozwożone koleją z fabryki
Fot. BSH Wrocław
Wrocław: Lodówki i piekarniki rozwożone koleją z fabryki
Wrocław: Lodówki i piekarniki rozwożone koleją z fabryki
Wrocław: Lodówki i piekarniki rozwożone koleją z fabryki
We Wrocławiu otwarto Centrum Logistycznego BSH. Obejmuje linię kolejową z bocznicą dla ośmiu wagonów, którą transportowane są piekarniki i lodówki produkowane w mieście.
Jak czytamy w informacji prasowej, inwestycja firmy BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego w budowę dwóch nowoczesnych fabryk oraz centrum logistycznego przy ulicy Żmigrodzkiej 143 we Wrocławiu rozpoczęła się w pierwszej połowie 2017 roku. Już po kilku miesiącach, we wrześniu 2017 r., firma otworzyła zakłady produkujące piekarniki i lodówki marek Bosch i Siemens. 

W 2020 roku bieżącym pracę rozpoczęło nowoczesne Centrum Logistyczne o powierzchni 30 000 m2. Dzięki Centrum, AGD produkowane we Wrocławiu jest dystrybuowane do konsumentów z niemal całej Europy. Firma chwali się, że na poziomie projektowania budynku zwrócono szczególną uwagę na minimalizację strat energii, redukcję emisji hałasu, czy też maksymalne wykorzystanie oświetlenia naturalnego. W centrum zostały także wdrożone nowoczesne narzędzia logistyczne, a procesy zautomatyzowane - czytamy.
 
Do nowo otwartego Centrum Logistyczne została również doprowadzona linia kolejowa, którą transportowane są piekarniki i lodówki produkowane we Wrocławiu. Zbudowana infrastruktura kolejowa umożliwia przyjmowanie oraz załadunek AGD Made in Wrocław do 8 wagonów. Dzięki tej inwestycji BSH ma możliwość regularnego przewozu AGD do konsumentów, z wykorzystaniem najbardziej ekologicznej formy transportu - informuje BSH. Do uruchomienia transportu kolejowego potrzebna była budowa od podstaw bocznicy kolejowej oraz systemu rozładunku. - Zakończony projekt wpisuje się w strategię BSH, której celem jest dywersyfikacja form przewozów i rozwój ekologicznych form transportu. Kolej, obok transportu śródlądowego i morskiego, jest jednym z najbardziej przyjaznych dla środowiska sposobów przewozu osób i towarów - podkreśla Grupa BSH przypominając, że we Wrocławiu zainwestowała już pół miliarda złotych.
PARTNERZY DZIAŁU
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony