Partnerzy serwisu:

Wrocław Brochów – funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei ujęli nożownika

inf. pras. 15.04.2019 36

Wrocław Brochów – funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei ujęli nożownika
fot. PKP PLK
12 kwietnia 2019 r. o godz. 19:15 na dworcu Wrocław Brochów w składzie pociągu do Raciborza patrol Straży Ochrony Kolei ujął 36-letniego mężczyznę, który groził nożem podróżnemu.
W piątkowy wieczór służba dyżurna z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei we Wrocławiu otrzymała zgłoszenie, że w pociągu nr 64434, rel. Wrocław – Racibórz, jeden z podróżnych jest uzbrojony w nóż. Natychmiast na miejsce skierowano samochodem służbowym patrol SOK, który po szybkim sprawdzeniu składu pociągu ujął nożownika. Według relacji świadków uzbrojony mężczyzna usiłował nożem ugodzić w brzuch 66-letniego podróżnego.

Napastnika wyprowadzono z pociągu i przekazano funkcjonariuszom policji z Komendy Miejskiej we Wrocławiu. Przy ujętym zabezpieczono nóż. Podczas zajścia nikt nie ucierpiał. Sprawca zdarzenia oraz świadkowie zostali przewiezieni do Komisariatu Kolejowego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, celem prowadzenia dalszych czynności. Za powyższy czyn sprawcy grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat – informuje SOK.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony