Partnerzy serwisu:

Wróciły połączenia Polregio do Walił

inf. pra 01.08.2022 1,9k

Wróciły połączenia Polregio do Walił
fot. Polregio
Od piątku 29 lipca pociągi znów dojeżdżają do podlaskich Walił. Jak co roku Polregio uruchomiło dodatkowe połączenie kolejowe dla gości festiwalu „Siabrouskaja Biasieda”. 
Przywrócenie pociągów sezonowych do Walił było planowane na 1 lipca 2022 roku. Niestety, nie było to możliwe ze względu na przedłużające się prace torowe przy linii Rail Baltica. Pociągi sezonowe zostały wznowione już po raz siódmy (od 2016 r.). W piątek, 29 lipca, uruchomiono jedną parę pociągów relacji Białystok - Waliły - Białystok, a w sobotę i niedzielę trasą tą kursowały po dwie pary pociągów, zgodnie z rozkładem jazdy. W sobotę, 30 lipca, odbył się również dodatkowy kurs dla uczestników festiwalu "Siabrouskaja Biasieda" nad zalewem w Zarzeczanach - informuje nas zespół prasowy Polregio.

- Trasa ta (która przebiega przez malownicze tereny Puszczy Knyszyńskiej) co roku cieszy się dużym zainteresowaniem podróżnych - w pierwszy weekend z nowouruchomionych połączeń skorzystało kilkadziesiąt osób. Podobnie było z dodatkowym połączeniem na imprezę „Siabrouskaja Biasieda” - poinformował przewoźnik.

Wójt Gminy Gródek, który organizuje festiwal, zapewnił pasażerom dodatkowego pociągu Polregio bezpłatny dojazd ze stacji Waliły na miejsce festiwalu oraz późniejszy powrót na stację.

W ramach obowiązującej na tej trasie promocyjnej oferty „Bilet dobrych relacji”, za przejazd pociągiem Polregio z Białegostoku do Walił zapłacimy jedynie 5,30 zł. Od normalnej ceny biletu obowiązują także ulgi ustawowe, dzięki której np. studenci płacą jedynie 2,60 zł. 

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
POLREGIO
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony