Partnerzy serwisu:

Wróciły pociągi między Tarnowem a Muszyną i Krynicą-Zdrojem

inf. pras., oprac. ms/jm 17.05.2021 5,1k

Wróciły pociągi między Tarnowem a Muszyną i Krynicą-Zdrojem
Pociąg TLK na odcinku linii z Muszyny do Piwnicznejfot. M. Szymajda
17 maja popołudniu na trasę Tarnów – Muszyna / Krynica-Zdrój wracają pociągi. Zakończyła się naprawa toru, mostów i przejazdów kolejowo-drogowych. Na remont PLK przeznaczyły ponad 8 mln zł.
Jak informuje PLK, zakres zadania obejmował prace torowe, mostowe oraz skrzyżowania kolejowo-drogowe. Wymieniono szyny i podkłady między Łowczowem a Tuchowem.

Dla sprawnego przejazdu pociągów ważny był także remont 7 mostów: na przeprawach w Łowczowie, Chojniku, Jamnicy, Rytrze, Wierchomli, Żegiestowie poprawiono stan toru, wymieniono zużyte elementy m.in. tzw. mostownice. Zapewnienie dobrego odwodnienia i zabezpieczenie konstrukcji przed korozją ochroni mosty przed degradacją. Dla zwiększenia bezpieczeństwa w ruchu kolejowo-drogowym przeprowadzono remont 3 przejazdów w Łowczowie, Tuchowie i Gromniku - podaje zarządca infrastruktury.

Prace na jednotorowej trasie wymagały wprowadzenia komunikacji zastępczej w terminie 6 kwietnia do 17 maja. Prace za 8 mln zł na trasie Tarnów – Muszyna były finansowanie ze środków własnych PKP PLK. Zarządca infrastruktury ogłosił już przetarg na kolejne prace, przewidywane do wykonania w 2022 roku.

W poprzednich latach na linię Tarnów – Muszyna przeznaczono już ponad 136 mln zł. Każdorazowe roboty na krótkich odcinkach powodują jednak utrudnienia, a często także wprowadzenie komunikacji zastępczej na całej trasie.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony