Partnerzy serwisu:

Wróciły pociągi do Zakopanego

Michał Szymajda 10.08.2021 4,2k

Wróciły pociągi do Zakopanego
fot. MS
Zniesiona została wprowadzona kilka dni temu komunikacja zastępcza do Zakopanego. Do najważniejszego polskiego kurortu górskiego ponownie można dojechać pociągiem.
Od 10 sierpnia na trasie Kraków – Zakopane podróżujemy koleją bez komunikacji zastępczej. O godzinie 5.00 pierwszy pociąg, pod kontrolą, przejechał po zabezpieczonym torze w Rabie Wyżnej – poinformowało wcześnie rano PKP PLK.

9 sierpnia, po wykonaniu prób obciążeniowych, specjaliści zezwolili na przywrócenie ruchu pociągów na odcinku Chabówka – Zakopane. W miejscu osuwiska prędkość składów jest ograniczona do 10 km/h, a tor stale obserwowany. Przy naprawie uszkodzonego przez ulewne deszcze toru przez cały weekend pracowały służby PLK i spółki zależnej PNUIK Kraków. Oczyszczano teren i zabezpieczano nasyp.

Na odcinku między Rabą Wyżną a Sieniawą w nocy z czwartku na piątek wstrzymany został ruch pociągów. Ulewne deszcze spowodowały uszkodzenie skarpy, drogi i toru.
Specjaliści szacują, że poza czasowym zabezpieczeniem wykonie napraw nasypu zajmie ok. 10 dni.

Pomimo wznowienia ruchu pociągów, możliwe są wciąż opóźnienia pociągów, wynikające z warunków ponownego otwarcia szlaku. Więcej na temat osuwiska na kolejowej Zakopiance pisaliśmy tutaj.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony