Partnerzy serwisu:

Wrócą pociągi Sławno – Darłowo

Michał Szymajda 24.02.2017 268

Wrócą pociągi Sławno – Darłowo
Pociąg osobowy na stacji Darłowo w 2005 rokuFot. Michał Szymajda, Rynek-Kolejowy.pl
Po 6 latach od wstrzymania sezonowych połączeń kolejowych pomiędzy Sławnem a Darłowem, szykuje się wielki come back połączenia. Reaktywacja możliwa jest dzięki porozumieniu lokalnych samorządów.
Według wstępnych informacji, pociągiem ze Sławna do Darłowa będzie można pojechać od 25 czerwca do 3 września. Na razie nie wiemy, jak wiele par połączy miejscowości.

Nad porozumieniem w sprawie powrotu połączenia pracował Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego. Zakłada ona, że nakłady na uruchomienie połączenia poniesione przez Przewozy Regionalne zostaną wyrównane wpływami z biletów, a reszta – przez lokalne samorządy. 50% nich pokryje miasto Darłowo, 20% Starostwo Powiatowe w Sławnie, oraz po 10% miasto Sławno, gmina Darłowo i gmina Sławno. Rezultaty działania połączenia będą poddawane analizie, po których podjęta zostanie ewentualna decyzja dotycząca kursowania pociągów także w sezonie letnim 2018. Na barki urzędu marszałkowskiego spadnie udostępnienie taboru do obsługi połączeń i nakłady na jego utrzymanie.

– To bardzo dobra informacja dla mieszkańców naszego powiatu i turystów – podkreśla Arkadiusz Klimowicz, burmistrz Darłowa. Wójt gminy Darłowo dodał, że wkrótce poznamy ostateczne decyzje dotyczące tego, jak wyglądać będzie oferta.

Linia kolejowa 418 przeszła w 2002 roku gruntowny remont, po którym prędkość szlakowa dla lekkich pojazdów szynowych wzrosła do 100 km/h. Połączenia pasażerskie funkcjonowały na niej w sezonie letnim od 2005 do 2011 roku. Uruchamiano wówczas 7 par pociągów, które 20-kilometrowy odcinek torów między miastami pokonywały w 22 minuty. 


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony