Partnerzy serwisu:

Wracają pociągi do Walił. Będą kursować codziennie

inf. pras oprac. JM 30.04.2021 3k

Wracają pociągi do Walił. Będą kursować codziennie
fot. Polregio
W tym roku połączenia Polregio na trasie Białystok – Waliły zostaną uruchomione już od 1 maja. Pociągi będą kursować codziennie do 26 września 2021 roku.
Podpisując w grudniu 2020 r. nową umowę z Polregio na wykonywanie przewozów  kolejowych w regionie, zarząd Województwa Podlaskiego zdecydował o wprowadzeniu codziennych połączeń na trasie Białystok – Waliły w okresie 1 maja – 26 września br. Od lipca 2016 roku połączenia były realizowane w sezonie letnim, tylko w weekendy.

Dwie pary pociągów

Jak informuje Polregio. W tegorocznej ofercie znajdą się dwie pary pociągów. Odjazdy z Białegostoku o godz. 4:50 (od poniedziałku do piątku), 8:52 (soboty i niedziele), 15:45 (codziennie). Odjazdy z Walił: 5:49 (od poniedziałku do piątku), 10:27 (soboty i niedziele), 16:51 (codziennie). Dzięki przesiadkom w Białymstoku, z oferty będą mogli skorzystać mieszkańcy innych miejscowości województwa podlaskiego, a także innych regionów Polski.  Na trasie Białystok – Waliły, tak jak w poprzednich sezonach, będzie obowiązywać atrakcyjna oferta Polregio „Bilet dobrych relacji”. Ceny za przejazdy nie zmieniają się, np. bilet normalny na przejazd z Białegostoku do Walił w dalszym ciągu kosztuje 5,30 zł.

W związku z wprowadzeniem codziennego terminu kursowania pociągów, oferta promocyjna zostanie rozszerzona. Od 10 maja br. będą dostępne bilety miesięczne w dwie strony. Na przykład za bilet miesięczny na przejazd z Białegostoku do Walił i z powrotem zapłacimy tylko 99 zł. Cena biletu według podstawowej taryfy Polregio wynosi 250 zł. Osoby uprawione do korzystania z ulg ustawowych, np. studenci, uczniowie, czy posiadacze Ogólnopolskiej Karty Dużej Rodziny będą mogli kupić bilety jeszcze taniej, zgodnie z posiadanymi uprawnieniami - informuje przewoźnik. Bilety są dostępne w kasach biletowych, w automatach biletowych (w pojazdach) oraz poprzez własny system sprzedaży przewoźnika pod adresem polregio.pl i aplikację mobilną POLREGIO.  Na wszystkich stacjach poza stacją Białystok, bilety będzie można też kupić w pociągu, po zgłoszeniu się do obsługi, bez żadnych dodatkowych opłat.

PLK sprawdziły tory

Jak informuje PKP PLK, przed uruchomieniem w 2016 roku połączeń perony na przystankach Białystok Fabryczny, Żednia, Sokole Białostockie, Waliły wyposażono w wiaty i ławki. Na wszystkich przystankach przygotowane jest aktualne oznakowanie oraz gabloty informacyjne z rozkładem jazdy. Mieszkańcy i turyści korzystający z rowerów mogą je zostawić przy stojakach zamontowanych na peronach.

Przed sezonowymi podróżami zwrócono uwagę na bezpieczeństwo na przejazdach kolejowo – drogowych m.in. widoczność. Na odcinku Białystok – Waliły znajdują się 23 przejazdy. Na stacji Waliły poprawiono stan skrzyżowania. Kierowcy wygodniej przekraczają tory dzięki nowej nawierzchni przejazdów i dróg dojazdowych - podaje zarządca infrastruktury.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rozkład jazdy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony