Partnerzy serwisu:

Jednak nie będzie wznowienia przewozów Bydgoszcz – Chełmża i Laskowice – Czersk? [aktualizacja]

Jakub Madrjas 12.01.2021 6k

Jednak nie będzie wznowienia przewozów Bydgoszcz – Chełmża i Laskowice – Czersk? [aktualizacja]
Fot. Adrian Kulik, sm42.pl
Wydawało się, że od 18 stycznia wrócą pociągi na linie Bydgoszcz – Chełmża i Laskowice Pomorskie – Czersk. Arriva wycofała jednak informację ze swojej strony internetowej. 
Arriva RP opublikowała oficjalnie informację o korekcie rozkładu jazdy, która decyzją organizatora przewozów, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko–Pomorskiego, wejdzie w życie 18 stycznia:

Linia AR 415 Toruń Gł. – Chełmża – Grudziądz
  • zmiana godzin kursowania pociągu Grudziądz 04:13 – Toruń Gł. 05:29 na Grudziądz 03:50 – Toruń Gł. 05:11 (w dni robocze od poniedziałku do piątku)
  • zmiana godzin kursowania pociągu Toruń Gł. 18:39 – Grudziądz 19:55 na Toruń Gł. 19:01 – Grudziądz 20:24 (w dni robocze od poniedziałku do piątku)
Linia AR 416 Chełmża – Unisław Pom. – Bydgoszcz Gł.
  • przywrócenie ruchu pociągów – 4 pary dziennie w dni robocze od poniedziałku do piątku
Linia AR 429 Laskowice Pom. – Czersk
  • przywrócenie ruchu pociągów – 3 pary dziennie w dni robocze od poniedziałku do piątku
Linia AR 431a Bydgoszcz Gł. – Tuchola – Chojnice
  • zmiana godzin kursowania pociągu Chojnice 10:42 – Bydgoszcz Gł. 12:22 na Chojnice 11:25 – Bydgoszcz Gł. 13:02 (codziennie)
Linia AR 431b Bydgoszcz Gł. – Laskowice Pom. – Grudziądz – Brodnica
  • bez zmian
Samorząd od początku informował, że pociągi wrócą na linie Laskowice – Czersk i Chełmża – Bydgoszcz od18 stycznia jeśli, zostaną w tym czasie zniesione niektóre obostrzenia przeciwepidemiczne i młodzież wróci do szkół (jak wiemy, decyzje rządu w tej sprawie można określić jako... dynamiczne). Warto jednak podkreślić, że kursów będzie mniej niż planowano przed grudniową decyzją o cięciu połączeń, oraz że linie kolejowe będą obsługiwane tylko w dni robocze. PKP PLK niedawno zapowiedziała poprawę stanu linii nr 209. 

Od 1 stycznia drastycznie ograniczono ofertę kolejową w województwie kujawsko-pomorskim. O powody spierają się przede wszystkim Polregio i marszałek województwa, ale ograniczenia dotyczyły też oferty realizowanej przez drugiego  przewoźnika – Arrivę. Jak relacjonowaliśmy, komunikacja autobusowa za pociągi na zawieszonych liniach w województwie na początku nie funkcjonowała wcale, a dziś daleko jej do doskonałości

Aktualizacja godz. 19:30. Wznowienie przewozów zagrożone

Do wznowienia przewozów Bydgoszcz - Chełmża i Laskowice Pomorskie - Czersk może jednak nie dojść. Staramy się uzyskać oficjalne stanowisko przewoźnika lub urzędu marszałkowskiego, ale warto odnotować, że informacja na temat wznowienia przewozów zniknęła ze strony przewoźnika. 
Adrian Kulik

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rozkład jazdy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony