Partnerzy serwisu:

Wracają nocne pociągi międzynarodowe z Sofii i Bukaresztu do Stambułu

Michał Szymajda 21.04.2022 2,1k

Wracają nocne pociągi międzynarodowe z Sofii i Bukaresztu do Stambułu
Fot. Btian Paul Dorsam
Jak poinformowały Koleje Bułgarskie, 25 czerwca wrócą bezpośrednie pociągi łączące stolicę Bułgarii ze stolicą Turcji. Stanie się tak po dwóch latach od momentu zatrzymania międzynarodowych pociągów z uwagi na pandemię koronawirusa.
Bezpośrednie pociągi z Sofii do Stambułu ruszą ponownie 25 kwietnia. Tak wynika z informacji, które przekazały Koleje Bułgarskie. Połączenie zawieszono w pierwszych tygodniach pandemii, wiosną 2020 roku. Do tego czasu pociąg składał się z wagonów tureckich, łączonych z grupą wagonów z Bukaresztu, gdzie były wagony zarówno tureckie, jak i rumuńskie. Do Bukaresztu pociągiem będzie można dojechać dopiero od czerwca.

Pociąg będzie odjeżdżał o godzinie 18:30 z Sofii, by do Stambułu, na dworzec Halkali dojechać a godzinę 5:34. Pociąg powrotny będzie wyruszać o 22:00, dotrze do Sofii o 9:35. Co ważne: biletów nie można kupić on-line, a jedynie w kasach międzynarodowych na niektórych dworcach kolejowych. Za miejsce w czteroosobowym przedziale sypialnym za bilet zapłacimy 29 euro, w dwuosobowym – 34 euro.

Turcja w 2021 roku rozpoczęła budowę linii dużych prędkości pomiędzy Stambułem a Kapikule przy granicy bułgarskiej. Dzieje się to przy udziale pieniędzy z Unii Europejskiej, która dofinansowała inwestycję kwotą 275 milionów euro. 229-kilometrowa, dwutorowa zelektryfikowana linia będzie mieć geometrię pozwalającą na kursowanie pociągów z prędkością 200 km/h. Miała być gotowa jeszcze w 2022 roku, ale opóźnienie w budowie sięga obecnie około 2-3 lat.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony