Partnerzy serwisu:

Wracają międzynarodowe pociągi Polregio do Kowna i Medzilaborzec

Michał Szymajda 25.06.2020 49

Wracają międzynarodowe pociągi Polregio do Kowna i Medzilaborzec
Pociąg Polregio w JaśleFot. Kasper Fiszer
W lipcu ruszą zawieszone na czas epidemii koronawirusa pociągi z Białegostoku do Kowna. Jeszcze szybciej – 26 czerwca – ruszą pociągi z Rzeszowa do słowackich Medzilaborzec. Polregio chwali się też powrotem pasażerów do swoich krajowych pociągów.
– Widzimy systematyczny przyrost liczby naszych pasażerów. Od 18 maja 2020, czyli dnia wprowadzenia przez polski rząd III etapu znoszenia restrykcji, liczba naszych podróżnych wzrosła o połowę i nadal rośnie. Są to regularne przyrosty tydzień po tygodniu, co pokazuje, że pasażerowie szybko wracają do pociągów Polregio. Jednocześnie cały czas przestrzegamy, aby zachowane zostały wytyczne Ministerstwa Zdrowia oraz GIS odnośnie m.in. zasłaniania nosa i ust oraz ograniczeń co do liczby podróżnych – powiedział Artur Martyniuk, nowy prezes Polregio.

Powrót do letniej, weekendowej obsługi pociągów z Rzeszowa i Sanoka do Medzilaborzec na Słowacji przez tunel w Łupkowie jest możliwy dzięki zniesieniu 20 czerwca obostrzeń dotyczących wjazdu do tego kraju. Obecnie obywatele polscy nie muszą już przechodzić tam kwarantanny ani pokazywać zaświadczenia o niezakażeniu Covid-19. Pociągi będą jeździć już od 26 czerwca.

3 lipca przywrócone zostaną pociągi na Litwę na trasie Białystok – Kaunas (Kowno). W piątki pasażerowie będą mieli do dyspozycji jeden pociąg, a w soboty i niedzielę – dwa. Trasę będą obsługiwać dwa zmodernizowane spalinowe zespoły trakcyjne SA133.

Na razie nie wiadomo, kiedy na trasy wrócą pociągi w ruchu przygranicznym z Białorusią, na trasie Terespol – Brest (Brześć). Są one obecnie zawieszone do odwołania.

Więcej informacji na temat reaktywacji pociągów międzynarodowych można znaleźć tutaj. Informacje o wznowionych pociągach Polregio dostępne są na stronie przewoźnika.
PARTNERZY DZIAŁU
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Koronawirus a transport