Partnerzy serwisu:

Wraca pociąg Kijów – Warszawa

Michał Szymajda 25.10.2021 4,4k

Wraca pociąg Kijów – Warszawa
Dworzec Kijów Pasażerski Fot. M. Szymajda
Po półtorarocznej przerwie, którą zarządy kolejowe tłumaczyły epidemią koronawirusa, na tory wróci międzynarodowe połączenie Warszawa – Kijów.
Koleje Ukraińskie poinformowały, że międzynarodowy pociąg, który bardzo zyskał na popularności dzięki wprowadzeniu promocji biletowych, będzie kursował ponownie od 4 listopada 2021.

– 4 listopada 2021 Ukrzaliznycia wznawia pociąg №67/68 Kijów - Warszawa. Połączenia kolejowe między stolicami zostały zawieszone w marcu 2020 ze względu na ograniczenia w przemieszczaniu się wprowadzone w związku z epidemią koronawirusa – poinformował ukraiński operator.

Pociąg odjedzie z Kijowa o 18:48 czasu lokalnego i przyjedzie do Warszawy o 09:02. Z Warszawy będzie kursować od 5 listopada o 17:10 i przyjedzie do Kijowa o 11:00. Bilety już można kupić na pośrednictwem ukraińskiej strony booking.uz.gov.ua oraz w kasach biletowych na Ukrainie i w Polsce.

Ukraińcy przypominamy przy tym o nowych zasadach podróżowania pociągami dalekobieżnymi na terenie ich kraju. Ich pasażerowie muszą mieć certyfikat szczepienia (choćby jedną dawką) lub ujemny wynik testu PCR lub antygenowego (więcej na ten temat piszemy tutaj).

Pociągi w relacji Przemyśl – Lwów – Kijów, uruchamiane wyłącznie ukraińskim taborem kursują od 10 października. Wciąż nie wiadomo kiedy ruszą natomiast pociągi w relacji Wrocław – Lwów.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony