Partnerzy serwisu:

Wolsztyn: TKt48 uszkodził budkę obrotnicy. Naczelnik: Będzie naprawa

Roman Czubiński 16.04.2019 5,8k

Wolsztyn: TKt48 uszkodził budkę obrotnicy. Naczelnik: Będzie naprawa
Kadr z filmu dokumentującego zdarzeniefot. Nikodem Zawadzki / Facebook
Budka sterownicza obrotnicy, uszkodzona podczas manewrów, zostanie odbudowana do początku maja – zapewnia naczelnik Parowozowni Wolsztyn Wojciech Marszałkiewicz. Jak twierdzi, w najbliższym czasie i tak był planowany jej remont. Koszty koniecznych prac nie są na razie znane.
Do zdarzenia doszło w czasie wpychania na obrotnicę parowozu TKt48-147, wypożyczonego Stowarzyszeniu Miłośników Kolei „Stacja Stefanowo”. Wykonujący tę czynność kolejarze nie zauważyli, że stopień wejściowy do budki maszynisty, mimo wcześniejszego zabezpieczenia, zmienił położenie w wyniku drgań. – Doszło do zahaczenia elementem parowozu o budkę sterowniczą obrotnicy – informuje naczelnik. Na szczęście, choć cała sytuacja wyglądała groźnie (na krążącym w mediach społecznościowych filmie widać, jak mimo niewielkiej prędkości budka ulega zgnieceniu i przesunięciu), nikt nie odniósł obrażeń.

– Część mechaniczna i elektryczna obrotnicy pozostaje sprawna – uspokaja Marszałkiewicz. Jak dodaje, obrotnica i tak była przeznaczona do remontu, który – oprócz przywrócenia budki sterowniczej do stanu z lat 60. XX wieku – ma obejmować także instalację elektryczną. Niewiadomą pozostaje koszt naprawy. – Dopiero w momencie demontażu będzie znany zakres remontu podłogi w tym pomieszczeniu – wyjaśnia naczelnik. Wszystkie prace mają zakończyć się przed planowanym na 3 maja spektaklem „Światło, Dźwięk i Para” oraz XXVI Paradą Parowozów.

Incydent nie miał, według naczelnika parowozowni, żadnego wpływu na pracę obrotnicy. Również parowóz TKt48-147 przewieziono już na stację Stefanowo. W ostatni czwartek został tam przyciągnięty przez Ol49-69. Po zewnętrznym odnowieniu będzie stał na jednym z torów bocznych jako zimny eksponat.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony