Partnerzy serwisu:

Wojskowe wagony PKP IC na testach w Czechach

Jakub Madrjas 14.04.2022 7,2k

Wojskowe wagony PKP IC na testach w Czechach
fot. Vuz Velim
Na torze testowym VUZ Velim zameldowały się dwa wagony do przewozu wojska, które na zlecenie MON zbudował dla PKP Intercity FPS H. Cegielski. 
Jak poinformował ośrodek VUZ Velim, wagony przybyły na tor wczoraj, 13 kwietnia. Będą tu wykonywane stacjonarne testy układu elektrycznego.
Jak mówił nam podczas podpisania umowy na modernizację 90 wagonów PKP Intercity prezes FPS, Krzysztof Laskowski, spółka wyprodukowała już wszystkie osiem wagonów 175A3 dla PKP Intercity, a odbiory zostały zakończone. Laskowski zapowiedział rozpoczęcie procesu dopuszczenia wojskowych wagonów do ruchu na terenie Czech. Według specyfikacji zamówienia będzie trzeba zdobyć homologację do ruchu również na terenie Słowacji, Węgier i Rumunii. 

PKP Intercity odebrało pierwsze wagony do przewozu wojska, które wyprodukował FPS Cegielski w sierpniu 2021 roku. Szczegółowy opis i zdjęcia wnętrz można zobaczyć w naszej relacji z targów Trako. Ministerstwo Obrony Narodowej, które zleciło zamówienie wagonów chwali się, że inne kraje NATO wyraziły nimi zainteresowanie. Produkcja wagonów trwała dłużej, niż zakładano, również ich masa jest większa, niż deklarowano na etapie przetargu.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony