Partnerzy serwisu:

Wojenne naprawy ukraińskich zespołów trakcyjnych Hyundai Rotem

Michał Szymajda 22.03.2022 3,5k

Wojenne naprawy ukraińskich zespołów trakcyjnych Hyundai Rotem
Fot. UZ
Pomimo tego, że wojna na Ukrainie trwa już niemal miesiąc, nie wstrzymało to kursowania pociągów. Wciąż kursują także najnowocześniejsze pojazdy Hyundai Rotem, kupione przy okazji Euro 2012.
Koreańskie pociągi przed wojną, w ramach kategorii IC+, łączyły w szybki sposób największe ukraińskie miasta i Lwów z Polską. Inaczej nie jest podczas wojny. Cała sprawna flota pojazdów niezwykle przysłużyła się podczas ewakuacji mieszkańców, zwłaszcza z ostrzeliwanego Charkowa i Kijowa, docierając aż do Przemyśla.

Pojazdy wymagają jednak stałego utrzymania, aby jazda nimi była bezpieczna. Najnowocześniejsze pojazdy pasażerskie na Ukrainie przechodzą takie prace pomimo wojny.

– Filia Kolei Ukraińskich, opiekująca się szybkimi pociągami, razem z koreańskimi specjalistami potrzebowała 15 tygodni, by wykonać „niski” przegląd pojazdu (odpowiednik polskiego P3, połączonego z elementami P4 – dop. red.). Wykonano naprawę osprzętu dachowego, elektrycznego, hamulcowego, przetoczono zestawy kołowe – napisali ukraińscy kolejarze.

– Koleje Ukraińskie nadal pracują na pełnych obrotach, nawet podczas wojny. Nie przerywamy prac remontowych i wykonujemy je, gdy tylko jest to możliwe, aby umożliwić bezpieczny przewóz i ewakuację Ukraińców ze strefy działań wojennych – czytamy w komunikacie przesłanym przez UZ.

Ukraińcy posiadają 10 pojazdów Hyundai Rotem HRCS2. Są dwusystemowe, szerokotorowe, mogą rozpędzać się do 160 km/h. W ubiegłym roku ukraińscy kolejarze pokazali, że doskonale radzą sobie także z naprawami awaryjnymi tych pojazdów.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Wojna Rosja - Ukraina
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony