Partnerzy serwisu:

Wojciech Balczun: Ukrzaliznycia i Ukraina na zawsze w moim sercu

Michał Szymajda 09.08.2017 5,6k

Wojciech Balczun: Ukrzaliznycia i Ukraina na zawsze w moim sercu
Wojciech Balczun podczas targów Innotrans 2016Fot. Michał Szymajda, RK
– To była najtrudniejsza i najważniejsza misja w mojej biznesowej karierze – napisał w oświadczeniu Wojciech Balczun, były już prezes Kolei Ukraińskich.
– Inna kultura korporacyjna, inne prawne środowisko, zwyczaje, inny język. Wygrany konkurs na stanowisko prezesa Ukrzaliznyci był dla mnie osobistym wyzwaniem – pisze w oświadczeniu Wojciech Balczun. – Sytuacja, jaką zastałem w firmie, była daleko bardziej skomplikowana, niż się tego spodziewałem. Pierwsze miesiące minęły mi więc bardzo szybko – dodaje.

Wzrost przewozów i poprawa sytuacji finansowej UZ


Jak zauważa w oświadczeniu, doszło do znacznej poprawy sytuacji finansowej UZ. Przewoźnik zarobił od stycznia do końca czerwca 122,5 mln hrywien, co jest rezultatem lepszym o 3,9 mln od tego osiągniętego przez pierwsze pół roku 2016. Balczun chwali się poprawą prowadzenia polityki kredytowej i wzrostem opłat podatkowych na rzecz państwa. Co ważne – wzrósł transport ładunków. W pierwszej połowie 2017 roku przewieziono 94,9 miliarda tonokilometrów, co oznacza wzrost o 6,1% względem analogicznego okresu roku poprzedniego. O 7,5% wzrósł też ruch tranzytowy.

– Ustabilizowaliśmy firmę, poprawiliśmy jej wskaźniki ekonomiczne, przygotowaliśmy pięcioletnią strategię taborową, przywróciliśmy reputację firmy na arenie międzynarodowej (chodzi m.in. o bardzo udany start nowych połączeń kolejowych do Polski – dop. red), rozpoczęliśmy inwestycje i uruchomiliśmy nowe usługi dla pasażerów. Wiele się nie udało, ale jest to naturalne, zważywszy na ilość problemów, które dręczą Ukrzaliznycię. Nie jest to jednak czas, by o tym mówić – napisał, podkreślając dobrą współpracę z premierem Ukrainy Wołodymyrem Hrojsmanem i przewodniczącym rady nadzorczej UZ – Jewhenem Krawcowem. Dodaje, że wiele kłopotów piętrzyło się przed nim tylko z tej przyczyny, że na Ukrainie był cudzoziemcem i często mu to uświadamiano.

"Trzymam kciuki za UZ"

– Przez cały czas miałem pełne wsparcie mojej rodziny w Polsce, ale moja rodzina także odczuwała skutki mojej międzynarodowej misji. Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim Ukraińcom, którzy codziennie przekazują mi osobiste wyrazy poparcia. Trzymam kciuki za to, by udało się w UZ przeprowadzić dalsze konieczne reformy, ze swojej strony zrobię wszystko, aby wspierać firmę w realizacji projektów międzynarodowych. Ukrzaliznycia i Ukraina – na zawsze w moim sercu – zakończył Balczun.

Więcej informacji na temat dymisji Wojciecha Balczuna można przeczytać tutaj.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Wyniki finansowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony