Partnerzy serwisu:

Włoskie pociągi Pendolino pojadą w Grecji

Michał Szymajda 06.07.2019 5,1k

Włoskie pociągi Pendolino pojadą w Grecji
Fot. Rob Dammers, wikipedia
Starsze pociągi Pendolino drugiej generacji, wcześniej używane we Włoszech i w Szwajcarii przez Koleje Włoskie, posłużą do podniesienia standardu przewozów pasażerskich w Grecji.
Włosi inwestują w Koleje Greckie (Trainose) po tym, jak państwowa włoska grupa Ferrovie dello Stato Italiane stała się ich właścicielem. Chcą wykorzystać wycofywane z ruchu pociągi Pendolino serii ETR470 i ETR485 i z ich pomocą ożywić połączenia na głównej greckiej magistrali, pomiędzy Atenami a Salonikami. ETR470 wcześniej kursowały między Szwajcarią a Włochami w ramach siatki połączeń pod marką handlową Cisalpino.

Pendolino drugiej generacji, które będą jeździć w Grecji w liczbie pięciu sztuk, były budowane we Włoszech w latach 1993-1997, jeszcze przez Fiata, który później przejęty został przez Alstom. Pierwszy z takich pojazdów trafił już do zakładu naprawy taboru FS w Vicenzy, gdzie przejdzie odpowiednią przebudowę przed transportem do Grecji. Chodzi m.in. o przystosowanie pociągów do kursowania pod siecią 25kV i wyposażenie ich w urządzenia ETCS poziomu pierwszego.

Zakończyła się już modernizacja linii Saloniki – Ateny, która pozwoliła od maja skrócić czas przejazdu między największymi greckimi miastami do około 4 godzin. Włosi przy użyciu pociągów z wychylnym pudłem chcieliby ograniczyć czas przejazdu do 3 godzin i 20 minut na tej 500 kilometrowej trasie.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony