Partnerzy serwisu:

Włoski transport kolejowy powoli wraca do normalności

Michał Szymajda 22.05.2020 60

Włoski transport kolejowy powoli wraca do normalności
Fot. ms, rynek-kolejowy (zdjęcie ilustracyjne)
Zarówno Trenitalia, jak i prywatny operator NTV przywracają we Włoszech swoje szybkie pociągi. Powolny proces odmrażania włoskiego transportu rozpoczął się.
Pasażerski transport kolejowy do 18 maja we Włoszech działał w niezwykle ograniczonym zakresie. Tego dnia na tory wyjechało 20 pociągów Frecciarossa, wkrótce do tej liczby dodano jeszcze 16 pociągów intercity. Obecnie we Włoszech poruszają się po torach 54 pociągi dalekobieżne i 4400 pociągów regionalnych Trenitalii. Jak podaje portal railjournal.com, to 64% rozkładu jazdy pociągów ze stycznia, z okresu sprzed pandemii.

Również NTV, uruchamiający szybkie pociągi Italo, zaczyna wracać do normalności. Przez okres szczytu zachorowań przewoźnik uruchamiał wyłącznie jeden pociąg dziennie z Wenecji do Rzymu, od 21 maja rozwija skrzydła. Obecnie kursuje 8 pociągów z Turynu przez Salerno i Wenecję do Neapolu. Następne pociągi wrócą 3 czerwca, między Bolzano, Weroną i Rzymem.

Na pokładzie szybkich pociągów Frecciarossa i Frecciargento, a także Italo pasażerowie otrzymują obligatoryjnie żel do odkażania rąk, rękawiczki i maskę na twarz. Część miejsc w pociągach jest zablokowana, aby utrzymać odpowiedni dystans od współpasażerów.

Na razie nie znamy terminu powrotu pociągów międzynarodowych, którymi dotrzeć będzie można do Włoch.
PARTNERZY DZIAŁU
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Koronawirus a transport
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje