Partnerzy serwisu:

Włocławek: Pasażerowie chcą postoju TLK Uznam

Roman Czubiński 27.07.2018 4,6k

Włocławek: Pasażerowie chcą postoju TLK Uznam
fot. Romuald Stolnicki
Grupa pasażerów z Włocławka zwraca uwagę na brak wczesnoporannego połączenia kolejowego z Kutnem. Ich zdaniem, aby je zapewnić, wystarczyłoby wyznaczyć jednemu z nocnych pociągów TLK dodatkowy postój w ich mieście. PKP IC nie przesądza jednak, czy taka zmiana zostanie wprowadzona.
Nocny pociąg TLK Uznam kursuje pomiędzy Świnoujściem a Lublinem. Grupa trojga pasażerów przysłała nam drogą mailową pytania o przyczyny braku postoju na stacji Włocławek. Jak uzasadniają, takie połączenie byłoby bardzo potrzebne mieszkańcom Włocławka pracującym w Kutnie od wczesnych godzin porannych, np. od 5.00 (TLK Uznam odjeżdża z Torunia o 2.45, by przyjechać do Kutna o 4.08). – Taki postój to 2-3 minuty, a dla pasażerów pracujących jest ważną kwestią – podkreślają. Dodatkowa możliwość dojazdu do Kutna miałaby też znaczenie w kontekście przesiadek na inne połączenia, choć obecnie, z powodu trwającej modernizacji magistrali E20, ich możliwości zwłaszcza w kierunku zachodnim są ograniczone.

– Obecnie TLK Uznam kursuje przebiegającym przez Włocławek objazdem. Jest on spowodowany trwającymi pracami modernizacyjnymi na linii nr 3, po której biegnie pierwotna trasa pociągu – odpowiada Piotr Mazur z biura prasowego PKP Intercity. Jak twierdzi, do tej pory przewoźnik otrzymał tylko jedno zgłoszenie na temat braku postoju na wskazanej stacji.

Przedstawiciel PKP IC przypomina też, że poranne połączenie Włocławek – Kutno zapewniają dwa pociągi PKP Intercity: TLK Flisak i TLK Noteć. Wskazanymi pociągami można jednak dojechać do kutnowskiego węzła później, niż na godzinę, którą wskazali pasażerowie – kilka minut po godzinie odpowiednio: 6 i 7. Innym rozwiązaniem jest pociąg Regio do stacji Łódź Kaliska, który jednak jedzie do Kutna ponad godzinę, by dotrzeć tam o 6.58.

Pasażerowie z Włocławka pytają o możliwość zatrzymania pociągu na ich stacji w przyszłorocznym rozkładzie jazdy. Według PKP IC na razie nie da się jednak udzielić takich informacji. – O rozwoju siatki połączeń będziemy informować w późniejszym terminie, ponieważ trwają prace nad rocznym rozkładem jazdy 2018/2019 – mówi Mazur.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony