Partnerzy serwisu:

Włochy: W regionie Lazio będzie nowa stacja KDP

Roman Czubiński 14.06.2020 2k

Włochy: W regionie Lazio będzie nowa stacja KDP
By E656073 - Own work, CC BY-SA 3.0, commons.wikimedia.org
Na linii dużych prędkości z Rzymu do Neapolu powstanie nowa stacja, obsługująca południową część regionu Lazio – podaje portal Railway Gazette. Jej budowa ma być częścią szerszego pakietu inwestycji w okolicy, mających pobudzić lokalną gospodarkę.
Włoska państwowa Grupa FS porozumiała się w sprawie budowy nowej stacji z władzami regionu. Według listu intencyjnego podpisanego przez przewodniczącego regionu Nicola Zingaretti oraz prezesa FS Group Gianfranco Battisti stacja zostanie zlokalizowana w pobliżu węzła Ferentino na autostradzie A1 Neapol – Mediolan. Ważnym położonym w pobliżu generatorem ruchu będzie strefa przemysłowa Frosinone.

Mieszkańcy regionu mają zyskać dzięki nowej stacji możliwość szybszej podróży zarówno do Rzymu, jak i do Neapolu. W pierwszym etapie, jeszcze przed wybudowaniem obiektu, Trenitalia (państwowy przewoźnik z Grupy FS) zapowiedziała wyznaczenie dodatkowych postojów pociągów Frecciarossa we Frosinone i Cassino. Zaczną one obowiązywać już od najbliższej, letniej korekty rozkładu jazdy. Stanie się tak jednak tylko w przypadku jednej pary, dającej możliwość dojazdu do Rzymu na 7.15, a do Neapolu – na 18.52.

Budowa stacji będzie stanowiła kluczową część pakietu inwestycji o wartości aż 1,8 mld euro. Obejmuje on daleko idącą przebudowę urbanistyczną przyległego terenu.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony