Partnerzy serwisu:

Wkrótce otwarcie nowego peronu w Piasecznie

inf. prasowa PKP PLK 01.12.2016 524

Wkrótce otwarcie nowego peronu w Piasecznie
Fot. PKP PLK
Na linii między Warszawą Okęciem a Czachówkiem trwają intensywne prace budowlane. Od połowy grudnia z nowego peronu w Piasecznie będą mogli korzystać pasażerowie. Modernizacja właśnie minęła swój półmetek. Zakończenie całości prac zaplanowane jest w III kwartale 2017 roku.
Od nowego rozkładu jazdy, czyli od 11 grudnia, pasażerowie w Piasecznie będą korzystać z nowego peronu. Wykonawca od razu rozpocznie budowę drugiego peronu oraz rozbiórkę części starego. Kontynuowana będzie budowa nowej kładki, która docelowo połączy ze sobą nie tylko perony, ale także na nowo umożliwi lepszą komunikację dla pieszych w Piasecznie.

- Stopień zaawansowania prac na modernizowanym odcinku to 60% - powiedział Ryszard Morchało, Dyrektor Projektu z PKP Polskich Linii Kolejowych. Roboty budowlane są prowadzone na całości odcinka linii pomiędzy Warszawa Okęcie a Czachówkiem. Na stacji Warszawa Okęcie trwają odbiory, które pozwolą na oddanie do eksploatacji kolejnych torów. W trzecim kwartale 2017 roku cała inwestycja zostanie zakończona i pociągi będą mogły jeździć z prędkością nawet 160 km/h.

W połowie grudnia planowane jest zakończenie prac przy remoncie wiaduktu na Alei Kalin. Na początku przyszłego roku, po uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie planowane jest przywrócenie ruchu samochodów. Od nowego roku będą prowadzone kolejne prace przy wymianie torów na przejazdach kolejowo-drogowych. Informacje o zmianach w komunikacji będą, tak jak do tej pory, przekazywane wcześniej, aby uprzedzić mieszkańców.

Od września trwają prace przy budowie nowego bezkolizyjnego skrzyżowania w sąsiedztwie przystanku Warszawa Jeziorki. Trwają także prace przy budowie drugiego nowego peronu. Od sierpnia pasażerowie korzystają z nowych peronów na przystankach Warszawa Dawidy i Warszawa Jeziorki.

- Maksymalnie zwiększyliśmy tempo pracy sprzętu. W ciągu doby na całym odcinku pracuje nawet 500 robotników i operatorów sprzętu. Trwa walka z czasem, ponieważ zbliżają się mrozy, a szereg prac ze względów technologicznych musimy wykonywać w dodatniej temperaturze – powiedział Robert Kuczyński, przedstawiciel wykonawcy Trakcji PRKiI.

Na 27-kilometrowym odcinku linii kolejowej nr 8 PLK wymienią 77 km torów, zamontują 101 rozjazdów, nowe urządzenia sterowania ruchem oraz 75 km sieci trakcyjnej, zapewniając tym samym płynny i bezpieczny przejazd pociągów z prędkością nawet 160 km/h. Zmodernizowane zostaną 3 stacje oraz 6 przystanków między Warszawą Okęciem i Czachówkiem Południowym. Efektem wartej 460 mln zł modernizacji będzie szybsza i wygodniejsza podróż na trasie Warszawa Okęcie – Czachówek oraz nowoczesna i przyjazna także dla osób niepełnosprawnych infrastruktura pasażerska.
PARTNERZY DZIAŁU



Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Inwestycje liniowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony