Partnerzy serwisu:

Wkrótce koniec wagonów za Pendolino. ED250-001 wrócił z Niemiec

Jakub Madrjas 06.06.2017 11,1k

Wkrótce koniec wagonów za Pendolino. ED250-001 wrócił z Niemiec
Fot. Łukasz Piotrowski
Już w ten weekend powinno skończyć się prowadzenie pociągów Express Intercity Premium składami wagonowymi. Z testów w Niemczech wróciło Pendolino ED250–001.
Zgodnie z umową pomiędzy Alstomem i PKP Intercity na dostawę ED250 producent ma obowiązek uzyskać zezwolenie na dopuszczenie do eksploatacji na terenie Austrii, Niemiec i Czech. W związku z tym skład Pendolino o numerze ED250-001 na początku roku pojechał do Niemiec na niezbędne testy. W przyszłości pociągami tego typu PKP Intercity chce obsłużyć połączenia międzynarodowe do Wiednia, Berlina i Pragi.

Testy trwały dość długo, ale ostatecznie pojazd w sobotę 3 czerwca wjechał z powrotem do Polski, co można zobaczyć na poniższym filmie. 

 

– Testy przebiegły pomyślnie – mówi rzecznik Alstomu w Polsce Marek Gawroński. Ich zakres obejmował m.in. próby hamowania. Producent planuje jeszcze w tym roku kolejne na terenie Czech, a potem Austrii. Ich termin zależy od jednostki certyfikującej i zarządcy infrastruktury kolejowej oraz od dostępności jednostki.

Obecnie ED250-001 jest na przeglądzie w bazie na warszawskiej Olszynce Grochowskiej, ale ma jak najszybciej wrócić na trasy. Nieoficjalnie wiemy, że celem przewoźnika jest wprowadzenie go do ruchu w najbliższy czwartek lub piątek. Dzięki temu PKP Intercity będzie mogło wrócić do pełnej obsługi pociągów Express Intercity Premium składami Pendolino. Obecnie, również z powodu naprawy ED250-002 po wypadku w Ozimku i wyłączenia jeszcze jednego składu po kolizji, PKP Intercity musi zastępować część z nich składami wagonowymi. 

Na najbliższy okres zaplanowano naprawy poziomu P4 składów ED250. Wciąż otwarta pozostaje kwestia montażu w nich urządzeń do udostępnienia pasażerom internetu. Najnowszy termin podany przez prezesa PKP SA Krzysztofa Mamińskiego to grudzień 2017 roku.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony