Partnerzy serwisu:

Wjechał ciężarówką pod szynobus. 3 tys. zł mandatu

inf. pra 13.04.2022 2,9k

arrow
arrow
Wjechał ciężarówką pod szynobus. 3 tys. zł mandatu
fot. KMP Zamość
Wjechał ciężarówką pod szynobus. 3 tys. zł mandatu
Wjechał ciężarówką pod szynobus. 3 tys. zł mandatu
Wjechał ciężarówką pod szynobus. 3 tys. zł mandatu
Do zderzenia samochodu ciężarowego z szynobusem doszło wczoraj w miejscowości Płoskie. Kierujący pojazdem 26-latek zignorował nadawane sygnały i wjechał na przejazd wprost pod maszynę. Szynobusem podróżowało 15 pasażerów, jednak nikomu nic się nie stało. 26-latek za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym został ukarany mandatem w wysokości 3 tysięcy złotych. Policjanci informują, że zatrzymali również dowód rejestracyjny pojazdu, którym kierował.
Informacje o zdarzeniu w miejscowości Płoskie dyżurny zamojskiej komendy otrzymał wczoraj tuż po godzinie 12.00 za pośrednictwem Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Ze zgłoszenia wynikało, że doszło do zderzenia się pojazdu ciężarowego z szynobusem. Na miejsce natychmiast skierował policjantów – informuje policja.

Funkcjonariusze na podstawie relacji kierujących, śladów na miejscu zdarzenia oraz uszkodzeń pojazdów ustalili jego przebieg. Z ich ustaleń wynika, że do zdarzenia doprowadził kierujący samochodem marki Man, 26-latek z gminy Fajsławice, który poruszał się od strony Mokrego w kierunku miejscowości Płoskie. Mężczyzna nie zachował szczególnej ostrożności podczas przejeżdżania przez torowisko, zignorował nadawane sygnały i wjechał na przejazd. Nie zauważył, że w tym czasie od strony Zawady zbliża się szynobus. Kierujący szynobusem 55-latek nie zdołał wyhamować i uderzył w tył ciężarówki.

Szynobusem podróżowało 15 pasażerów. Na szczęście, poza uszkodzeniami w pojazdach, nikomu nic się nie stało. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierujących. Obaj byli trzeźwi.

26-latek za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym został ukarany mandatem karnym w wysokości 3 tysięcy zł. Funkcjonariusze zatrzymali również dowód rejestracyjny pojazdu, którym kierował – informuje policja.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony