Partnerzy serwisu:

Witold Marek Słowik w zarządzie PKP PLK

Michał Szymajda 28.08.2020 3,7k

Witold Marek Słowik w zarządzie PKP PLK
Fot. MR
Rada Nadzorcza PKP Polskie Linie Kolejowe powołała Witolda Marka Słowika na stanowisko członka zarządu spółki – dyrektora ds. operacyjnych. 
Jak poinformowało biuro prasowe PKP PLK, rada nadzorcza tej spółki, na posiedzeniu w dniu 27 sierpnia 2020 roku, powołała Witolda Marka Słowika na stanowisko członka zarządu – dyrektora ds. operacyjnych. Wyłonienie nowego członka zarządu spółki odbyło się w wyniku przeprowadzonego postępowania kwalifikacyjnego wszczętego przez radę nadzorczą w dniu 14 sierpnia 2020 roku.

Witold Marek Słowik to menadżer, samorządowiec i działacz opozycji antykomunistycznej w PRL, magister prawa. W latach 2015–2018 pełnił funkcję podsekretarza stanu w Ministerstwie Rozwoju, w 2018 był podsekretarzem stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju. Był tam odpowiedzialny za dystrybucję środków z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, wdrażanie instrumentu „Łącząc Europę”, wdrażanie instrumentów Planu Junckera oraz rozwój Partnerstwa Publiczno-Prywatnego. W latach 2018–2020 był prezesem Polskiej Grupy Zbrojeniowej. W lutym 2020 został odwołany z tego stanowiska.

Był też zastępcą Przewodniczącego Rady Nadzorczej Banku Gospodarstwa Krajowego od września 2016 roku do października 2018 roku. Fragment wywiadu z Witoldem Słowikiem zamieszczonego w miesięczniku Rynek Kolejowy nr 3/2017 na temat wykorzystywania środków unijnych na kolei można znaleźć tutaj.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony