Partnerzy serwisu:

Wiosną 2019 ruszą nowe komercyjne pociągi z Wiednia do Monachium

Artur Bogdanowicz 17.11.2018 2,7k

Wiosną 2019 ruszą nowe komercyjne pociągi z Wiednia do Monachium
Fot. Westbahn
W kwietniu przyszłego roku wystartuje nowe, bezpośrednie połączenie ze stolicy Austrii do stolicy Bawarii. Westbahn przedłuży kursowanie trzech par pociągów linii Westgreen z dworca zachodniego w Wiedniu (Wien Westbahnhof) do Monachium.
Po stronie niemieckiej piętrowe zestawy Kiss produkcji Stadlera w barwach Westbahn zatrzymają się na stacjach Freilassing, Teisendorf, Traunstein, Bergen, Übersee, Bernau am Chiemsee, Prien am Chiemsee, Bad Endorf, Rosenheim i München Ost i zastąpią w wybranych godzinach kursujące w „takcie” z Salzburga do Monachium pociągi Meridian. Należący do Transdev Meridian już teraz współpracuje z należącym do Rail Holding AG przewoźnikiem Westbahn i oferuje wspólne taryfy na przejazdy między Austrią i Niemcami.

Bezpośrednie składy startować będą z Wiednia o 5:43, 8:43 i 14:43, z Monachium zaś o 8:55, 14:55 i 17:55. Przejazd trasą zajmie 4 godziny i 22-23 minuty. Bilet w ofercie „Guten Tag Ticket WEST” kosztuje 55 euro od osoby i można na nim odbyć dowolną liczbę podróży jednego dnia. Każdy kolejny współpasażer (max. 5 osób łącznie) płaci za przejazd 22 euro.

Między Monachium a Wiedniem kursują też co dwie godziny bezpośrednie składy Railjet linii Monachium – Wiedeń – Budapeszt, a promocyjne ceny biletów oferowanych przez ÖBB i DB, kupione z dużym wyprzedzeniem w ramach oferty Super Sparpreis Europa, zaczynają się od 19,90 euro.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony