Partnerzy serwisu:

Wiosenny Pociąg do uśmiechu – klauni w pociągach IC

Redakcja 20.03.2018 57

Wiosenny Pociąg do uśmiechu – klauni w pociągach IC
fot. PKP Intercity
Na co dzień „leczą śmiechem” podopiecznych ze szpitali i placówek specjalnych. W pierwszy dzień wiosny, 21 marca wolontariusze Fundacji „Dr Clown” będą wprawiać w dobry nastrój pasażerów w 19 pociągach PKP Intercity na wybranych odcinkach. To już druga edycja akcji „Pociąg do uśmiechu”, której partnerami są PKP Intercity, PKP SA i PKP Polskie Linie Kolejowe.
Fundacja „Dr Clown” od 1999 r. realizuje program „Terapia śmiechem i zabawą” w polskich szpitalach, placówkach specjalnych i opiekuńczych – w sumie w ponad 80 miastach w całej Polsce. W kolorowych strojach, z charakterystycznymi czerwonymi noskami niosą pomoc i rozładowują napięcia spowodowane ciężką sytuacją osób zmagających się z chorobami i trudnościami życiowymi. 21 marca „doktorzy clowni” będą prowadzić interaktywne zabawy i animacje w wybranych pociągach PKP Intercity przejeżdżających przez województwa: pomorskie, śląskie, zachodniopomorskie, łódzkie czy mazowieckie (w załączeniu pełna lista pociągów i regionów biorących udział w akcji).

Akcja prowadzona wspólnie z PKP Intercity ma zachęcać do wspierania „leczenia śmiechem” i do przypominania o jego prozdrowotnych właściwościach. Uśmiech bowiem dotlenia, poprawia odporność organizmu, wzmacnia serce, przyśpiesza rekonwalescencję, powoduje wydzielanie „hormonów szczęścia” i przede wszystkim zbliża ludzi.

W pierwszy dzień wiosny PKP Intercity i Fundacja „Dr Clown” chcą promować uśmiech oraz życzliwość wśród pasażerów i przybliżać działalność Fundacji. Zeszłoroczne animacje spotkały się z żywym odzewem. W pociągach właściwie wszyscy pasażerowie reagowali uśmiechem na działania wolontariuszy. W tym roku podróżni również będą mieli okazję zapoznać się z „zaleceniami lekarskimi” i dadzą się porwać pozytywnej energii wesołych.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony