Partnerzy serwisu:

Windy na stacji w Kołobrzegu w końcu uruchomione

Jakub Madrjas 02.03.2019 1,3k

Windy na stacji w Kołobrzegu w końcu uruchomione
Fot. Ziemowit Czerski
Od 27 lutego podróżni mogą korzystać z wind na stacji Kołobrzeg. Urządzenia zamontowano w lipcu, ale dopiero teraz udało się PLK uzyskać pozwolenie na użytkowanie.
PKP PLK wraz z wejściem w życie nowego rozkładu oddała do dyspozycji pasażerom odnowione perony w Kołobrzegu. PLK informowała pod koniec grudnia, że na ukończeniu są formalności związane z pozwoleniem na użytkowanie wind.

Urządzenia zostały udostępnione pasażerom dopiero 27 lutego. - Podróżni mogą już korzystać z wind na stacji Kołobrzeg. Urządzenia 27.02 rano zostały udostępnione, zaraz po wydaniu zgody na użytkowanie przez służby odpowiadające za bezpieczeństwo - poinformował "RK" Zbigniew Wolny z zespołu prasowego PLK.

Windy zostały zamontowane w ramach modernizacji peronów na stacji Kołobrzeg. Ułatwią one dostęp na peron nr 1 i 2. Jak informuje Wolny, urządzenia są w pełni dostosowane dla osób mających trudności z mobilnością. To nie jedyne udogodnienia dla pasażerów. Na peronach została położona nowa nawierzchnia, która ułatwi poruszanie się po stacji osobom niewidomym i niedowidzącym. Na stacji Kołobrzeg zamontowane zostały także nowe ławki, kosze na śmieci i oświetlenie. W ramach modernizacji PLK wydłużyły oba perony do 400 m, umożliwi to obsługę najdłuższych pociągów pasażerskich.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony