Partnerzy serwisu:

Więźniowie będą sprzątać wagony PKP Intercity. „Innowacja na skalę europejską"

Jakub Madrjas 30.01.2020 5,4k

arrow
arrow
Więźniowie będą sprzątać wagony PKP Intercity. „Innowacja na skalę europejską"
Fot. Służba Więzienna
Więźniowie będą sprzątać wagony PKP Intercity. „Innowacja na skalę europejską"
Więźniowie będą sprzątać wagony PKP Intercity. „Innowacja na skalę europejską"
Więźniowie będą sprzątać wagony PKP Intercity. „Innowacja na skalę europejską"
350 więźniów znajdzie zatrudnienie przy sprzątaniu wagonów PKP Intercity na terenie całej Polski. Inicjatywa wpisuje się w przygotowany przez Ministerstwo Sprawiedliwości program „Praca dla więźniów”, którego celem jest zmniejszenie kosztów systemu penitencjarnego i stworzenie skazanym szansy na skuteczną resocjalizację – podała Służba Więzienna.
30 stycznia 2020 r. w warszawskiej Hali Całopociągowej PKP Intercity gen. Jacek Kitliński, Dyrektor Generalny Służby Więziennej oraz Artur Kowalczyk, prezes Wars podpisali umowę wykonawczą na zatrudnienie osadzonych przy sprzątaniu wagonów. W konferencji wzięli udział wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik i wiceminister aktywów państwowych Janusz Kowalski. – To kolejne nasze przedsięwzięcie w ramach programu „Praca dla więźniów”. To jest społeczna odpowiedzialność biznesu. W ramach tego programu resocjalizujemy i pomagamy w jednostkach samorządu terytorialnego. Teraz będziemy rozwijali tę działalność razem ze spółką Wars. Moją intencją jest, aby 17 proc. osadzonych, którzy jeszcze nie pracują, jak najszybciej znalazło zatrudnionych – podkreślał wiceminister sprawiedliwości, Michał Wójcik cytowany w komunikacie.

– Deklaruję, że program będzie rozszerzany na inne spółki. Współpraca Służby Więziennej ze spółką Wars jest innowacją na skalę europejską. Ma wymierny aspekt biznesowy, bo obecnie wielu przedsiębiorców boryka się z brakiem rąk do pracy, ale też resocjalizacyjny, aktywizujący osadzonych. Jestem przekonany, że za kilka, kilkanaście miesięcy o tym autorskim przedsięwzięciu ministra Wójcika będzie mówiła cała Europa – dodał wiceminister resortu aktywów państwowych Janusz Kowalski.

Gen. Kitliński zauważył, że rolą Służby Więziennej jest to, aby osoby przychodzące do więzienia wychodziły z niego lepsze. – Człowiek, który popełnił przestępstwo kiedyś wróci do społeczeństwa. Staramy się dawać mu najlepsze instrumenty do życia na wolności. W warunkach więziennych to praca. Program „Praca dla więźniów” jest potrzebny i dobry, przynosi same korzyści. Budzi duże zainteresowanie wśród naszych europejskich partnerów – mówił gen. Jacek Kitliński. Przypomniał również o porozumieniu z Pocztą Polską, która od kilku lat zatrudnia prawie 500 skazanych.

– Mam nadzieję, że to będzie owocna współpraca. Wszystko na to wskazuje, ponieważ od października ub.r. w ramach programu pilotażowego do sprzątania wagonów wychodzi już 17 osadzonych. Docelowo zatrudnienie znajdzie 350 skazanych z 12 okręgowych inspektoratów – powiedział prezes spółki Wars Artur Kowalczyk.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony