Partnerzy serwisu:

Wieluń: Pociągów do Kępna nie będzie. „Jest dużo autobusów”

Kasper Fiszer 23.04.2020 121

Wieluń: Pociągów do Kępna nie będzie. „Jest dużo autobusów”
fot. Kasper Fiszer
Pomiędzy Wieluniem a Kępnem nie zaczną kursować pociągi regionalne. Samorząd województwa łódzkiego argumentuje bowiem, że na tym odcinku działa sprawna komunikacja autobusowa. Nie zmieni się w znaczący sposób rozkład jazdy pociągów na odcinku z Wielunia do Tarnowskich Gór.
Samorząd województwa łódzkiego zapowiedział niedawno przywrócenie komunikacji kolejowej na odcinku Tomaszów Mazowiecki – Drzewica. Pociągi regionalne przestały obsługiwać ten fragment linii kolejowej nr 22 we wrześniu 2015 r. W podobnym okresie wstrzymany został także ruch na rozpoczynającej się również w województwie łódzkim trasie z Wielunia-Dąbrowy do Kępna przez Wieruszów.

Wciąż nie będzie pociągów łączących Wieluń z Wielkopolską

Mowa tu o 40-kilometrowym odcinku linii kolejowej nr 181 Herby Nowe – Oleśnica. Łączy on województwa łódzkie i wielkopolskie i aktualnie kursuje tam tylko jedna para pociągów TLK – „Osterwa” relacji Przemyśl Główny – Szczecin Główny – Przemyśl Główny. Inaczej niż na trasie do Drzewicy, w tym przypadku nie dojdzie w najbliższym czasie do wznowienia obsługi pociągami regionalnymi.

– Nie ma planów wznowienia ruchu kolejowego z Wielunia-Dąbrowy do Kępna – informuje nas bowiem Wydział Komunikacji Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego. – Oferta przewozów autobusowych jest na tej trasie szeroka – argumentuje organizator połączeń kolejowych w regionie łódzkim. Bez większych zmian mają natomiast funkcjonować pociągi Polregio łączące Wieluń z Tarnowskimi Górami.

Bez zmian w kierunku Górnego Śląska

– W nowym rozkładzie 2020/2021, który będzie obowiązywał od 13 grudnia 2020 r., utrzymane zostaną kursy pociągów w tej relacji na bazie obecnie obowiązującego rozkładu jazdy 2019/2020 – zapowiadają służby prasowe UMWŁ. W dni robocze realizowanych jest obecnie pięć par kursów. To oferta nieco lepsza niż w przeszłości. Zdarzały się już bowiem rozkłady jazdy, które zakładały uruchomienie zaledwie czterech par pociągów.

Pomiędzy Kępnem a Wieluniem rzeczywiście kursuje sporo autobusów, w znacznej części są to jednak kursy dalekobieżne bez postojów w mniejszych miejscowościach. Przed wprowadzeniem stanu epidemii na trasie tej kursowało co najmniej siedmiu przewoźników, w tym oferujący połączenia o średnim zasięgu Beskid z Wrocławia, ale też np. PKS Polonus Warszawa czy BP Tour. Dwie pary kursów Wieluń – Kępno – Wrocław oferował także PKS Wieluń. Przewoźnik ten wciąż obsługuje kursy w krótszej relacji do Wieruszowa.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rozkład jazdy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony