Partnerzy serwisu:

Wielkopolskie zamawia 10 ezt-ów

Martyn Janduła 27.12.2016 240

Wielkopolskie zamawia 10 ezt-ów
Do tej pory KW robiło zakupy w bydgoskiej Pesiefot. Michał Szymajda, Rynek Kolejowy
Z końcem roku Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego rozpisał przetarg, w którym mowa jest o zakupie 10 pięcioczłonowych elektrycznych zespołów trakcyjnych. Postępowanie przetargowe potrwa do początku lutego, a szacowana kwota zakupu brutto to prawie 200 mln zł. Zadanie to jedna z części programu rozwoju publicznego transportu zbiorowego w Wielkopolsce poprzez zakup nowego i modernizację starego taboru dla wojewódzkich przewozów kolejowych.
Przedmiotem zamówienia Urzędu Województwa Wielkopolskiego jest zakup fabrycznie nowych 10 pięcioczłonowych elektrycznych zespołów trakcyjnych. Zakup ezt z pięcioma członami jest wynikiem doświadczenia przewoźnika z zakupem wcześniejszego – czteroczłonowego – taboru i rosnącej frekwencji w Kolejach Wielkopolskich.

Wraz z zamówieniem wykonawca jest zobowiązany dodatkowo udzielić instruktażu technicznego w zakresie obsługi, utrzymania pojazdów i udzielenia gwarancji na dostarczone pojazdy. KW wymagają też opracowania i przekazania dokumentacji technicznej wraz z udzieleniem licencji na dokumentację techniczną i oprogramowanie.

Zamawiający przewiduje, że zakup 10 sztuk pojazdów będzie kosztował 198,9 mln zł brutto. Zamówienie dotyczy projektu współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Przewidziany czas na dostawę wynosi 18 miesięcy. Do oceny ofert zastosowano trzy kategorie. Główną jest cena, która stanowi 60% oceny przetargowej. Ilość stałych miejsc siedzących w pojeździe to z kolei 30%. Długość okresu gwarancji i rozszerzonej rękojmi za wady na cały pojazd określono na 10%. Termin składania ofert mija 8 lutego 2017 roku o godzinie 11.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony