Partnerzy serwisu:

Wielkopolskie uruchomi połączenia na Pol’And’Rock, mazowieckie rozważa

Kasper Fiszer 15.06.2019 18,7k

Wielkopolskie uruchomi połączenia na Pol’And’Rock, mazowieckie rozważa
fot. MOs810, lic. CC BY-SA 3.0
Już trzy województwa potwierdziły zamiar uruchomienia dodatkowych połączeń na festiwal Pol'And'Rock w Kostrzynie nad Odrą. Po części rozwiąże to problem dojazdów na imprezę, który powstał po decyzji Przewozów Regionalnych o nieuruchamianiu komercyjnej oferty pociągów musicRegio. Sprawa wciąż budzi bardzo dużo emocji wśród uczestników i organizatorów corocznego wydarzenia.
Jak informowaliśmy w piątek, marszałkowie dwóch województw ogłosili już zamiar zorganizowania dodatkowych połączeń kolejowych na festiwal Pol'And'Rock w Kostrzynie nad Odrą. Specjalne kursy chcą zamówić urzędy marszałkowskie wojewódzw zachodniopomorskiego i pomorskiego. Pociągi mają przynajmniej w części wypełnić lukę po znanej z lat ubiegłych ofercie musicRegio wprowadzanej komercyjnie przez Przewozy Regionalne – tym razem przewoźnik zdecydował się nie organizować dojazdów, tłumacząc to stratami wynikającymi z dewastacji pojazdów oraz brakami taborowymi.

Wielkopolska będzie współorganizatorem dodatkowych połączeń

Województw, które włączą się w organizację „pociągów woodstockowych”, będzie więcej. – Informuję, że województwo wielkopolskie będzie współorganizatorem dodatkowych przewozów kolejowych dla uczestników tegorocznego festiwalu Pol'And'Rock w Kostrzynie nad Odrą – zapowiedziała bowiem Anna Parzyńska-Paschke, recznik prasowy marszałka województwa wielkopolskiego. Dodaje, że wkrótce przekaże nam więcej szczegółów dotyczących przygotowywanej oferty.

Nie jest natomiast pewne, czy dodatkowe kursy do Kostrzyna wyjadą także z województwa mazowieckiego. Jak poinformowało nas Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, wiążące decyzje w tej sprawie powinny zapaść wkrótce – po ustaleniu, czy Koleje Mazowieckie mają możliwości techniczne i taborowe, by obsłużyć takie połączenia. O przyjętym rozwiązaniu poinformujemy, gdy tylko otrzymamy więcej szczegółów.

WOŚP: Zastanawianie się nad objazdami wokół Kostrzyna to abstrakcja

Sprawa obsługi stacji Kostrzyn w okresie festiwalu wciąż budzi dużo emocji – także w związku z pojawiającym się scenariuszem skierowania na objazdy rozkładowych pociągów PKP Intercity. – Czytaliśmy w mediach wypowiedzi przedstawicieli spółki [PKP Intercity], że żadna decyzja nie zapadła i że to pewien potencjalny scenariusz. Natomiast już samo zastanawianie się nad tym, czy aby może trzeba zmienić trasy pociągów, by pewnej części pasażerów uniemożliwić skorzystanie z nich, jest abstrakcją i budzi najgorsze skojarzenia – komentuje Krzysztof Dobies, rzecznik prasowy fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która jest organizatorem imprezy.

Dodaje on, że organizacja w ścisłej współpracy z miastem Kostrzyn przygotowuje się do przyjęcia zwiększonego ruchu samochodowego.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony