Partnerzy serwisu:

Wielkopolskie Elfy pojadą na przegląd P4. Przy okazji zostaną przebudowane

Michał Szymajda 06.02.2019 4,7k

Wielkopolskie Elfy pojadą na przegląd P4. Przy okazji zostaną przebudowane
Wielkopolski ElfFot. ms, Rynek-Kolejowy.pl
Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego kieruje swoje 5 elektrycznych Elfów na przegląd poziomu P4 wynikający z dokumentacji systemu utrzymania. W ramach przeglądu wykonane zostaną prace dodatkowe.
Przeglądy przejdą EN76 z numerami od 36 do 40. W ramach zamówienia uzupełniającego przewiduje się wykonanie podobnych prac na pozostałych 7 pojazdach, które urząd użycza Kolejom Wielkopolskim. UMWW chce zapłacić za wszystko maksymalnie 39,9 mln zł netto.

Poza pracami przewidzianymi dla tego typu pojazdu w DSU planuje się m.in. wymianę wszystkich tarcz hamulcowych, wymianę izolatorów wsporczych pantografów na izolatory nowszej generacji i malowanie całego pudła pojazdu z naniesieniem powłoki antygraffiti. Pojawią się kamery z widocznością na pantograf, wydzielone zostaną oznaczeniami miejsca dla drużyny konduktorskiej przy kabinach pojazdów. Pojawią się tam dodatkowe szafki na klucz, a także taśmy wydzielające podobne do tych stosowanych na lotniskach do oznaczania ścieżek przejścia. Wymienione zostaną urządzenia informacji pasażerskiej, w oknach pojawią się rolety. Ciekawostką będzie montaż w każdym przedziale pasażerskim odświeżacza powietrza „z programowaną częstotliwością emisji zapachu”. Wzmocnione ma zostać mocowanie piasecznic i zgarniacza.

Duże zmiany przejdzie kabina maszynisty. Po modernizacji ma on otrzymać informację o ładowaniu wszystkich zasilaczy buforowych, również wtedy, gdy pociąg jedzie w trakcji wielokrotnej. Wprowadzona zostanie funkcja zapamiętywania usterek z monitora systemu sterującego, z możliwością ich przesyłania online do bazy danych Kolei Wielkopolskich. Zmieni się sposób sygnalizowania maszyniście niektórych stanów pociąg. Ciekawą funkcją, którą otrzymają Elfy będzie „funkcja automatycznego włączania sygnału dźwiękowego Rp1 podczas hamowania nagłego z możliwością wyłączenia”.

Kryterium udzielenia zamówienia jest w 40% długość gwarancji na cały zmodernizowany pojazd, w 60% – cena. Termin składania ofert dla zamówienia minie 11 marca 2019.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Pesa
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony