Partnerzy serwisu:

Wielkopolska: Duże utrudnienia, linia 353 już przejezdna [aktualizacja]

Jakub Madrjas 19.05.2017 83

Wielkopolska: Duże utrudnienia, linia 353 już przejezdna [aktualizacja]
Fot. ms, Rynek-Kolejowy.pl
Wczoraj wieczorem doszło do kolejnej awarii systemu sterowania ruchem kolejowym w Poznaniu. Dziś z kolei ruch pociągów w Wielkopolsce jest zablokowany na dwóch ważnych liniach po awarii sieci trakcyjnej.
Wczoraj wieczorem nastąpiła awaria systemu sterowania ruchem kolejowym na stacji Poznań Wschód. Jak informuje Zbigniew Wolny z PKP PLK, przyczyną był zanik napięcia, prawdopodobnie w sieci miejskiej. – Przed przywróceniem ruchu urządzenia musiały zostać sprawdzone – tłumaczy Wolny. W grudniu awaria urządzeń sterowania ruchem w Poznaniu spowodowała aż 333 godziny opóźnień pociągów. Tym razem problem udało się opanować dużo szybciej –przerwa w ruchu trwała 40 minut. 

Dużo dłużej potrwają utrudnienia po dwóch zdarzeniach, do których doszło potem w innych częściach Wielkopolski. Jak informuje Wolny, o godzinie 8 rano na stacji Chocicza (linia 272 Poznań – Kluczbork) na placu ładunkowym kierowca manewrujący samochodem ciężarowym, nie zachował szczególnej ostrożności i uszkodził słup trakcyjny i sieć trakcyjną.

Spowodowało to przerwę w ruchu, która potrwa przynajmniej do godziny 15:00. Nie było osób poszkodowanych. Za pociągi PolRegio została wprowadzona komunikacja zastępcza, pociągi Intercity jadą zmienioną trasą przez Wrześnię.

Natomiast około godz. 2:00 w nocy na linii 353 Poznań – Gniezno – Toruń podczas przejazdu pociągu towarowego nastąpiło uszkodzenie sieci trakcyjnej na odcinku Trzemeszno – Wydartowo. Tu również nastąpiła przerwa w ruchu – ponieważ na drugim torze trwają prace modernizacyjne.

Pociągi PKP Intercity jadą okrężną trasą przez Wrześnię, Barłogi i Inowrocław. Natomiast za pociągi Kolei Wielkopolskich i PolRegio wprowadzono komunikację zastępczą. Tu również PLK zakłada przywrócenie ruchu około godziny 15:00. Aktualnie na stacji Poznań Główny już sześć pociągów ma opóźnienie powyżej 60 minut. 

Aktualizacja godz. 11:30

O godzinie 11:15 przywrócono ruch na odcinku Trzemeszno – Wydartowo. Jak informuje Zbigniew Wolny z PLK, trudniejsze będzie przywrócenie ruchu ma linii 272. Uszkodzenia słupa trakcyjnego po uderzeniu ciężarówki są bardzo duże. Jest szansa, że do wieczora uda się przywrócić ruch po jednym torze.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony