Partnerzy serwisu:

Wielkie zamówienia Renfe. Kupią 97 pociągów od Alstom, Stadler i CAF

Jakub Madrjas 19.12.2022 1k

Wielkie zamówienia Renfe. Kupią 97 pociągów od Alstom, Stadler i CAF
fot. Alstom
Koleje Hiszpańskie Renfe podpisały umowy z Alstomem, CAF i Stadlerem na łącznie 97 pociągów wartych 858,4 mln euro.
Zamówienie o wartości prawie 370 mln euro od Alstomu to powiększenie zamówienia z 2021 roku do łącznie 201 pociągów Coradia Stream, o łącznej wartości 1,8 mld euro. Dodatkowych 49 zamówionych teraz Coradii skierowanych zostanie do obsługi okolic Madrytu i Barcelony. Składy o długości 100 metrów pomieszczą aż 900 pasażerów. 

Zamówienie obejmuje dostawę części zamiennych i utrzymanie pociągów przez 15 lat. Składy zostaną wyprodukowane w zakładzie produkcyjnym Alstom w Santa Perpetua w Barcelonie. Alstom zapowiada w ramach projektu budowę największego zautomatyzowanego depotu w ramach całej grupy.

Stadler dostarczy z kolei 20 dwustumetrowych pociągów podmiejskich za łącznie 307,7 miliona euro. Natomiast o zamówieniu z CAF na 28 elektrycznych zespołów trakcyjnych wyposażonych w dodatkowy moduł bateryjny o wartości prawie 300 mln euro pisaliśmy już jakiś miesiąc temu.

Jak podsumowuje Rail Journal, nowe zamówienia są częścią wartego 5,4 mld euro planu inwestycyjnego Renfe, który zakłada zakup 519 łącznie pojazdów trakcyjnych - pociągów dużych prędkości, podmiejskich, regionalnych metra oraz lokomotyw.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony