Partnerzy serwisu:

Wielka Brytania: DB Cargo planuje redukcję załogi i parku taborowego

Łukasz Pastor 20.10.2016 189

Wielka Brytania: DB Cargo planuje redukcję załogi i parku taborowego
Fot. DB Cargo/Twitter
Firma DB Cargo UK poinformowała, że w najbliższym czasie planuje zwolnić nawet do 900 pracowników. W komunikatach spółki czytamy, że jest to podyktowane ogromnym spadkiem zapotrzebowania na usługi w branży transportu kolejowego, szczególnie w przewozach węgla i stali.
Podstawowa propozycja DB Cargo UK zakłada likwidację 893 miejsc pracy i ma objąć różne stanowiska. Wszystko spowodowane jest ostrym spadkiem w branży przewozów węgla i stali w ciągu ostatnich 12 miesięcy. DB Cargo UK, w ramach planu poprawy sytuacji finansowej przewoźnika, planuje także zmiany w swoim parku taborowym. Najprawdopodobniej w kolejnych miesiącach rozpocznie się proces zmniejszania liczby lokomotyw i wagonów przewoźnika.

– Odpowiedzialny i udany biznes musi ewoluować w odpowiedzi na zmiany rynkowe. Czasem musi to oznaczać trudne decyzje – powiedział Hans-Georg Werner – szef DB Cargo UK. – Zmiany w firmie pozwolą nam na przygotowanie spółki na przyszłość i pomogą w utrzymaniu zdecydowanej większości miejsc pracy. Czujemy się zobowiązani do wspierania tych, którzy mogą zostać objęci redukcją zatrudnienia – dodał. – Nasze autostrady są coraz bardziej obciążone, a tymczasem kolej wciąż oferuje szybkie i stabilne rozwiązania – podkreśla szef DB Cargo UK i dodaje, że ma nadzieję na poprawę sytuacji. Póki co spółka ma w planach postawienie na pozyskiwanie klientów z przeróżnych sektorów. To ma być lekarstwem na aktualne trudności.

Z informacji przedstawionych przez spółkę wynika, że w okresie od styczna do września 2016 roku firma uruchomiła o 78 proc. mniej pociągów z węglem w stosunku do tego samego okresu roku 2015. Przewozy stali spadły natomiast o jedną trzecią.

Planowane zwolnienia blisko 900 osób stanowią aż jedną trzecią załogi przewoźnika. DB Cargo UK deklaruje, że przedstawione propozycje zostaną jeszcze poddane konsultacjom.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony