Partnerzy serwisu:

Wielka Brytania: Chaos po wprowadzeniu korekty rozkładu jazdy

Tomasz Kościelny 14.06.2018 2,2k

Wielka Brytania: Chaos po wprowadzeniu korekty rozkładu jazdy
Fot. Bananaman28, CC BY-SA 4.0/Wikimedia Commons
Ogromne zamieszanie, z którym nikt nie umiał się uporać - taką rzeczywistość zastali po 20 maja brytyjscy pasażerowie, którzy musieli zmierzyć się ze zmianami w kursowaniu pociągów. Z następstwami korekty podróżni borykali się przez blisko dwa tygodnie.
Opóźnienia i odwołania, w przypadku niektórych przewoźników, dotykały nawet połowy spośród uruchamianych pociągów, w różnych regionach kraju - zarówno na trasach lokalnych, jak i dalekobieżnych. Pasażerowie o odwołaniu pociągu dowiadywali się najczęściej w momencie, gdy dotarli na stację. Pociągi odwoływane były np. w noc poprzedzającą dzień odjazdu, a nawet na chwilę przed rozpoczęciem kursu.

W korekcie rozkładu jazdy wprowadzono zmiany dla 55% pociągów kursujących po brytyjskiej sieci. Kolejarze chcieli w nowym rozkładzie jak najlepiej wykorzystać m. in. oddaną niedawno do eksploatacji linię łączącą stacje: Manchester Piccadilly, Manchester Oxford Road oraz Manchester Victoria, a także nowy tunel londyńskiej sieci Thameslink.

Brytyjski sekretarz ds. transportu Chris Grayling za problemy na torach obwinił zarządcę infrastruktury. - Jestem w stałym kontakcie z firmą Network Rail, także z przewoźnikami Northern oraz GTR. Pewne jest, że zarządca infrastruktury zdecydowannie za późno zabrał się za wdrażanie rozkładu jazdy. To nie może się nigdy powtórzyć - podkreślił. Związki zawodowe o zajście obwiniają z kolei operatorów, którzy - zdaniem kolejowych działaczy - zaniedbali m. in. sprawę szkolenia maszynistów z nowych tras.

Utrudnienia były o tyle dotkliwe dla brytyjskich pasażerów, że zwykle pociągi na terenie kraju kursują dość punktualnie. Dlatego też coraz więcej osób korzysta z kolei. W roku 2017 pociągami w Wielkiej Brytanii przejechało 1,7 mld pasażerów. W ciągu ostatnich 25 lat na brytyjskiej sieci liczba ta wzrosła o ok. 135%.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony