Partnerzy serwisu:

Wiele utrudnień na kolei w Niemczech i Austrii

Artur Bogdanowicz 03.01.2018 2

Wiele utrudnień na kolei w Niemczech i Austrii
Fot. Greg O’Beirne, GFDL
Po wykolejeniu pociągu towarowego w przedświąteczny piątek prawdopodobnie jeszcze przez trzy dni zamknięty dla ruchu kolejowego będzie odcinek Steinach am Brenner (Austria) – Brennero/Brenner (Włochy).
Pociągi dalekobieżne z Monachium do Werony i dalej do Wenecji czy Bolonii kursuja w skróconej relacji do Innsbrucku, dalej do stacji Brennero/Brenner uruchomiona została zastępcza komunikacja autobusowa. Od stacji Brennero/Brenner można kontynuować podróż koleją. Pociągi regionalne zostały zastąpione autobusami na odcinku Matrei am Brenner-Brennero/Brenner, przez co przejazd na tym odcinku wydłużył się o pół godziny.

Duże utrudnienia wystepują także w stolicy Niemiec. Po pożarze w sylwestra na stacji Berlin Zoologischer Garten zatrzymują się jedynie pociągi kolejki S-Bahn. Pociągi regionalne i (nieliczne) pociągi dalekobieżne mijają ją bez zatrzymania. Wciąż nie wiadomo, jak długo utrzymane będą te ograniczenia.

Z uwagi na przechodzący nad Niemcami orkan i uszkodzenia trakcji kolejowej wstrzymany jest ruch pociągów na trasach: Kolonia – Bonn, Kolonia – Akwizgran (Aachen), Akwizgran – Krefeld, Kaiserslautern – Ludwigshafen, Kolonia – Niederlahnstein (stan z godziny 10:00). Przewoźnik nie wyklucza, że zależnie od sytuacji pogodowej, możliwe są zamknięcia kolejnych szlaków.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony