Partnerzy serwisu:

Większość zarządców infrastruktury kolejowej utrzyma stawki dostępu na obecnym poziomie

Michał Szymajda 04.04.2019 23

Większość zarządców infrastruktury kolejowej utrzyma stawki dostępu na obecnym poziomie
Fot. ms, Rynek-Kolejowy.pl (zdjęcie ilustracyjne)
Na większości sieci kolejowej w Polsce stawki za dostęp do infrastruktury kolejowej w rozkładzie jazdy pociągów 2019/2020 pozostaną na podobnym poziomie jak w obecnym rozkładzie jazdy.
Zdecydowały o tym nie tylko PKP PLK, ale też czterech innych zarządców infrastruktury kolejowej: Cargotor,  Pomorska Kolej Metropolitarna, CTL Maczki – Bór i PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna.

Natomiast czterech zarządców infrastruktury kolejowej złożyło wnioski w sprawie zatwierdzenia projektów cenników na rozkład jazdy 2019/2020 w części dotyczącej sposobu ustalania stawki jednostkowej opłaty podstawowej lub manewrowej. Do grupy tej należą PKP Szybka Kolej Miejska w Trójmieście (opłata podstawowa), Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu (opłata podstawowa), Euroterminal Sławków (opłata podstawowa i manewrowa) oraz Przedsiębiorstwo Transportowo – Sprzętowe „Betrans” sp. z o.o. (opłata manewrowa).

– Po otrzymaniu takiego wniosku prezes UTK kontroluje poprawność ustalania i pobierania przez zarządcę opłat za udostępnianie infrastruktury kolejowej oraz analizuje zgodność przedstawionego projektu cennika z przepisami prawa. Weryfikuje również poprawność kalkulacji wysokości zastosowanych stawek cząstkowych i współczynników mających wpływ na wysokość stawki jednostkowej opłaty podstawowej i manewrowej. Decyzje o zatwierdzeniu lub odmowie zatwierdzenia sposobu ustalania stawek jednostkowych opłat są publikowane później w Dzienniku urzędowym prezesa UTK – poinformował Urząd.

O tym, że największy zarządca – PKP PLK – utrzyma stawki na podobnym poziomie, pisaliśmy 20 marca.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony