Partnerzy serwisu:

Większość testów zespół trakcyjny Pesy dla RegioJet ma już za sobą [film]

Michał Szymajda 26.04.2022 4,8k

Na youtubowym kanale Rail Spotter CZ można obejrzeć bardzo dobrej jakości film pokazujący przebieg testów zbudowanego przez Pesę dla RegioJet zespołu trakcyjnego. Zapytaliśmy Pesę o zaawansowanie testów pojazdu.
Film na kanale pokazuje nowy zespół trakcyjny serii 654 numerem 001 podczas jazd testowych na torze w czeskim Velimiu. Aby pojazd zdobył homologację i wszystkie pozwolenia na jazdę z pasażerami, musi przejść serię takich badań.

– Regio Jet 654 001 rozpoczął testy w Velimiu w grudniu 2021. Do tej pory zrealizowano ok. 2/3 założonych testów, w tym np. badania współczynnika bezpieczeństwa przed wykolejeniem, badania układu hamulcowego, a w tej chwili trwają badania osiągów trakcyjnych. Ostatnim etapem testów dynamicznych, który rozpocznie się jesienią będzie eksploatacja nadzorowana, czyli jazdy z pasażerami na liniach obsługiwanych przez Regio Jet – poinformował nas Maciej Grześkowiak, rzecznik Pesy.

RegioJet zamówił w Pesie siedem dwuczłonowych, dwusystemowych zespołów trakcyjnych. Nowością w stosunku do produkowanych dotychczas dla polskich klientów Elfów jest to, że pojazd nie posiada wózków wspólnych dla członów, czyli nie ma tzw. wózków Jacobsa. Inny jest też design pojazdu, który przygotowano do kursowania z prędkością 160 km/h.

O testach, szczegółach technicznych i zamówieniu więcej piszemy tutaj.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony