Partnerzy serwisu:

Większość biletomatów PKP Intercity na dworcu Warszawa Centralna nie działa

Michał Szymajda 04.07.2019 2,8k

Większość biletomatów PKP Intercity na dworcu Warszawa Centralna nie działa
Niedziałający automat biletowy na dworcu Warszawa CentralnaFot. czytelnik
Żaden z dziesięciu biletomatów znajdujących się w pasażu nad peronami dworca Warszawa Centralna nie działa. Tymczasem kasjerki mają pełne ręce roboty, a czas oczekiwania na zakup biletów na najważniejszym dworcu w kraju może przekroczyć nawet pół godziny.
O tym, że żaden z 10 biletomatów PKP Intercity na Dworcu Centralnym nie działa, poinformowali nas czytelnicy. Nad ekranami urządzeń w dwóch językach umieszczono napisy „nie trać czasu w kolejce, kup bilet w biletomacie”, ale na samych ekranach naklejono kartki z napisami ”Automat nieczynny, przepraszamy”. Zapytaliśmy PKP Intercity, co dzieje się z urządzeniami i czy obecnie na Dworcu Centralnym działa choć jeden biletomat sprzedający skutecznie bilety na dalekobieżne pociągi.

– Część automatów biletowych zlokalizowanych na dworcu Warszawa Centralna została czasowo wyłączona z użytkowania w związku z koniecznością aktualizacji ich oprogramowania. Jego wprowadzenie ma na celu poprawę stabilności systemu, a także rozszerzenie funkcjonalności urządzeń. Obecnie pasażerowie podróżujący z dworca Warszawa Centralna mogą korzystać z czterech biletomatów: dwóch znajdujących się przy wyjściach z Hali Głównej dworca oraz dwóch urządzeń dostępnych w pasażu podziemnym. Dodatkowo można także skorzystać z dwóch biletomatów ustawionych na peronach dworca Warszawa Śródmieście – poinformował „Rynek Kolejowy” zespół prasowy PKP Intercity. Prace przy ponownym uruchomieniu urządzeń trwają i jak zapewnia operator „są obecnie na ukończeniu”.

PKP Intercity przypomina, że w większości przypadków bilet można kupić za pomocą kanałów elektronicznych. Na przykład poprzez aplikacje IC Mobile Navigator, Bilkom, czy przez SkyCash. Oczywiście kupimy je także na większość połączeń (z wyjątkiem większości pociągów międzynarodowych i na te z większą niż jedna przesiadką) poprzez portal intercity.pl.

Po uruchomieniu biletomatów na Centralnym PKP Intercity chce zwiększyć ich liczbę na najważniejszym stołecznym dworcu. Już rozpisano przetarg, który wyłonić ma partnera PKP Intercity do ich obsługi. Więcej biletomatów ma być w całej Polsce.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony