Partnerzy serwisu:

Wiedeń. Na stacji Meidling zderzyły się dwa pociągi

jd 15.04.2017 426

Wiedeń. Na stacji Meidling zderzyły się dwa pociągi
fot. S Bahn Wien/Twitter
W sobotę po południu na stojący na stacji kolejowej Meidling pociąg Railjet najechał z niewielką prędkością pociąg Regionalexpress. Nikt nie zginął, ale strażacy musieli wyciągać z przewróconego wagonu ok. 30 pasażerów, a część linii kolejowej przechodzącej przez stolicę Austrii wieczorem stała się nieprzejezdna.
Według policyjnego rzecznika prasowego Patricka Maierhofera, w wyniku kolizji ucierpiało siedem osób, a najpoważniejszym urazem była złamana ręka. Po zderzeniu jeden z wagonów się przewrócił, a dwa kolejne wypadły z szyn. Większość pasażerów wydostała się z wagonów o własnych siłach, ale ok. 30 osób, które utknęły w przewróconym wagonie, musiały być wyciągane przez strażaków.

Według informacji pasażerów, których cytuje internetowy serwis wiedeńskiego dziennika "Kurier", w chwili uderzenia pasażerowie pospadali z foteli, ale szybko się pozbierali. Jak informują przedstawiciele służb ratowniczych, w wyciąganiu ich z wagonu uczestniczyło ponad 60 strażaków, a w akcji wykorzystano też helikopter.

Fragment linii między 4. a 5. peronem dworca w Meidling stał się nieprzejezdny, tym bardziej, że zniszczeniu uległ też fragment sieci trakcyjnej. Pociągi dalekobieżne przekierowano na dworce Wien Westbahnhof i Wien Hauptbahnhof. Kursowanie części pociągów podmiejskich w sobotni wieczór zawieszono.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony