Partnerzy serwisu:

Wiedeń i Bratysława coraz bliżej

inf. prasowa 02.10.2016 360

Wiedeń i Bratysława coraz bliżej
Fot. Schaub Walzer
Czas podróży między Wiedniem a Bratysławą zostanie skrócony do zaledwie kilkudziesięciu minut. To ogromne ułatwienie nie tylko dla tych wiedeńczyków i mieszkańców Bratysławy, którzy codziennie dojeżdżają do pracy w sąsiedniej stolicy, ale także dla turystów, którzy podczas jednego krótkiego wypadu chcą zwiedzić obie europejskie stolice.
Wiedeń i Bratysława, choć położone po przeciwnych stronach granicy austriacko-słowackiej, stopniowo zrastają się w jeden obszar miejski. Władze miejskie chcą teraz zadbać o to, by poruszanie się między nimi stało się jeszcze szybsze.

500 milionów euro ma kosztować projekt, którego rozpoczęcie zapowiedziano w tym tygodniu. Niebawem ruszą prace nad skróceniem czasu przejazdu między dwiema stolicami. Już teraz miasta dzieli niewielka odległość, którą bez problemu pokonać można w godzinę. Dzięki rozbudowie i elektryfikacji połączenia kolejowego, trasę Wiedeń – Bratysława będzie można przejechać w czasie aż o 25 minut krótszym. Modernizacja obejmie głównie pojazdy i infrastrukturę kolejową zarządzaną przez Austriackie Koleje Państwowe, choć rozbudowa linii ma dotyczyć również odcinka przebiegającego już po stronie słowackiej.

Pociągi kursujące obecnie na tej trasie z maksymalną prędkością 120 km/h mają w przyszłości rozpędzać się nawet do 160 km/h. Jednak nie tylko czas podróży ulegnie poprawie. Inicjatorzy modernizacji chcą zatroszczyć się również o komfort pasażerów. Wyremontowane zostaną dworce, a nowoczesne systemy informacyjne usprawnią podróż. Także niepełnosprawni pasażerowie będą mogli podróżować bez przeszkód.

Leżąca na styku trzech ważnych tras europejskich droga między Wiedniem i Bratysławą ma znaczenie dla transportu międzynarodowego. Na przebudowie skorzystają zatem nie tylko Austriacy i Słowacy, lecz cały region.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony