Partnerzy serwisu:

Więcej pociągów weekendowych na Hel

inf. pras oprac. JM 06.09.2021 3,1k

Więcej pociągów weekendowych na Hel
fot. UMWP
Województwo pomorskie poprawia liczbę pociągów do Helu we wrześniowe weekendy. Pojawiły się dodatkowe połączenia, w których można też wozić rowery.
Jak poinformowało województwo pomorskie, dwie dodatkowe pary pociągów łączą Trójmiasto i Hel w weekendy. Składy wyjechały na tory od soboty 4 września 2021 r. Można w nich przewozić rowery. Będą kursować do 3 października.

- Półwysep Helski jest chętnie odwiedzany przez turystów nie tylko w sezonie wakacyjnym. Również w jesienne weekendy wiele osób wybiera się nad morze. W związku z dużym zainteresowaniem przejazdami koleją do Władysławowa, Juraty czy Helu, samorząd województwa pomorskiego uruchamia dodatkowe pociągi pomiędzy Gdynią a Helem - tłumaczy Urząd Marszałkowski.

Jak podkreślają urzędnicy, rozkład został tak ułożony, aby umożliwić jednodniowe wycieczki z Trójmiasta. Pociągi będą kursować w soboty i niedziele. Wyjadą ze stacji Gdynia Główna o godzinie 9.35 i 11.05, a z Helu 12.14 i 17.50. Podróż potrwa niecałe 2 godziny. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, od końca wakacji wprowadzona została możliwość przewozu jednośladów we wszystkich pociągach kursujących linią do Helu. Trzeba jednak pamiętać, że wymaga to uprzedniego zakupu rezerwacji miejsca na rower.

Jak pisaliśmy, w zakończone właśnie wakacje władze województwa pomorskiego w porozumieniu z Polregio, podjęły decyzje o ograniczeniu ilości pociągów regionalnych jadących na Hel, w których można przewozić rowery. Po zmianach taka możliwości była tylko w zaledwie 4 parach pociągów Polregio. W zamian, województwo chce umożliwić przewóz rowerów np. na przyczepach.

W przyszłym roku województwo wystąpi do powiatu puckiego, o możliwość przewozu rowerów w komunikacji drogowej, a więc np. na przyczepach, a także chce zwiększyć możliwość przewozu rowerów w rozwijającym się transporcie wodnym na Zatoce Gdańskiej.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
POLREGIO
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony