Partnerzy serwisu:

Więcej pociągów transgranicznych dzięki umowie ramowej Polregio z DB Regio

inf. pras. Polregio 21.12.2022 3,3k

Więcej pociągów transgranicznych dzięki umowie ramowej Polregio z DB Regio
fot. MOs810 , lic. CC BY-SA 4.0
Polregio i DB Regio AG Region Nordost podpisały nową umowę ramową, która reguluje współpracę pomiędzy obiema spółkami w zakresie przewozów transgranicznych. Obecnie Polregio uruchamia codziennie ponad 35 par pociągów pomiędzy Polską a Niemcami. Tylko w relacji Szczecin – Berlin, po zakończeniu modernizacji trasy kolejowej, liczba pociągów wzrośnie do 50.
Na linii kolejowej Szczecin – Berlin zarówno po stronie polskiej, jak i niemieckiej, trwają obecnie prace modernizacyjne. Do 2025 roku powstaną dwa tory, linia kolejowa zostanie zelektryfikowana i zmodernizowana do prędkości 160 km/h. Po zakończeniu prac liczba pociągów między Szczecinem a Berlinem i Lubeką zwiększy się do 50. Pociągi Szczecin - Berlin będą kursować w takcie co godzinę, a bezpośrednie - co dwie godziny. Na zmianę będzie kursował pociąg w skróconej relacji do stacji Angermünde, na której będzie on skomunikowany z pociągiem do Berlina, a godzinę później odjeżdżać będzie bezpośredni pociąg do Berlina. Czas przejazdu do stolicy Niemiec zostanie skrócony do 90 minut.

– W Zachodniopomorskiem i Lubuskiem istnieje ogromny potencjał rozwoju połączeń transgranicznych, dzięki coraz lepszej sieci kolejowej i silnym powiązaniom społeczno-gospodarczym. W przededniu liberalizacji przewozów kolejowych musimy zadbać o zbudowanie odpowiednio silnej pozycji rynkowej, która pozwoli naszej kolei rozwijać się i dostarczać podstawowe usługi mieszkańcom – mówi Artur Martyniuk, prezes zarządu Polregio.

Obecnie Zachodniopomorski Zakład Polregio w Szczecinie uruchamia:

· 9 par (18) pociągów relacji Löcknitz (Lübeck Hbf) - Szczecin Główny
· 9 par (18) pociągów relacji Szczecin Główny - Tantow (Angermünde).

Zielonogórski Zakład Polregio uruchamia obecnie:

· 4 pary (8) pociągów relacji Żagań - Forst Lausitz
· 3 pary (6) pociągów relacji Zielona Góra - Frankfurt/ Oder
· 5 par (10) pociągów w soboty, niedziele i święta oraz 6 par (12) pociągów od poniedziałku do piątku (oprócz dni świątecznych) w relacji Zielona Góra - Guben
· 5 par (10) pociągów relacji Zielona Góra - Zgorzelec - Goerlitz a także 1 pociąg relacji Goerlitz- Węgliniec oraz 1 pociąg relacji Goerlitz - Żagań

Na podstawie umowy zakłady Polregio Zielona Góra i Szczecin podpiszą nowe porozumienia (o miejscowych warunkach szczególnych w międzynarodowej, kolejowej komunikacji pasażerskiej - PMPG), co pozwoli zwiększyć liczbę połączeń na obecnie funkcjonujących trasach oraz uruchomić w przyszłości nowe.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
POLREGIO
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony