Partnerzy serwisu:

Więcej pociągów Pendolino do Kołobrzegu w wakacje

Michał Szymajda 22.05.2018 12,3k

Więcej pociągów Pendolino do Kołobrzegu w wakacje
Pendolino na linii 202Fot. Romuald Stolnicki
Aż trzy pociągi EIP dotrą w okresie letnich wakacji szkolnych z Warszawy do Kołobrzegu. W tym roku po raz pierwszy na tej trasie będzie tylko jeden ekspres. Pozostałe będą zastąpione właśnie przez Pendolino.
Dwa pociągi uruchamiane będą w relacji z Krakowa (jeden z nich znajduje się w rozkładzie całorocznym), trzeci pojedzie w relacji Warszawa Zachodnia – Kołobrzeg. Umieszczenie aż tylu pociągów EIP w rozkładzie jazdy oznacza, że w tych relacjach w tym roku nad morze trudniej nam będzie dojechać wagonowymi pociągami EIC, chyba, że zdecydujemy się na przesiadkę w Trójmieście. Jedyny bezpośredni sezonowy ekspres to EIC Fregata z Krakowa do Kołobrzegu.

Ponadto, ze stolicy do nadmorskiego miasta dojedziemy w tym roku czterema pociągami TLK, z których jeden trasowany będzie przez Bydgoszcz.

Zamiana pociągów EIC na Pendolino nie musi podobać się wszystkim, ponieważ zysk czasowy na korzyść Pendolino jest zaledwie kilkominutowy, bilety są natomiast droższe (nawet w wypadku korzystania z biletów weekendowych konieczna jest dopłata do miejsca w Pendolino). Alternatywą może być natomiast Pociąg Słoneczny (ale jedynie przy dojazdach do Trójmiasta, Słupska i Ustki, a nie do Kołobrzegu, chyba, że zdecydujemy się na podróż z przesiadką), który w tym roku po raz kolejny uruchamiają Koleje Mazowieckie.

EIP do Kołobrzegu odjadą z Warszawy Centralnej o godzinie 7:20, 14:20 (11:50 z Krakowa Głównego) i 16:20 (13:54 z Krakowa Głównego). Z Kołobrzegu w kierunku Warszawy odjedziemy o 6:04, 8:04 i 15:06.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rozkład jazdy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony