Partnerzy serwisu:

Więcej pociągów od polsko-niemieckiej granicy do Berlina

Artur Bogdanowicz 03.03.2022 3,4k

Więcej pociągów od polsko-niemieckiej granicy do Berlina
Fot. ms (zdjęcie ilustracyjne)
Koleje Niemieckie uzupełniają ofertę przewozową skierowaną do obywateli Ukrainy. Ma im to pomóc w dostaniu w głąb Niemiec znad polsko-niemieckiej granicy.
Oprócz wzmocnienia wjeżdżających do Niemiec we współpracy z kolejami polskimi, austriackimi i czeskimi składów, od dziś między Frankfurtem nad Odrą i Berlinem kursuje wahadłowo 6 dodatkowych pociągów dziennie, mogących przewieźć 5 tysięcy osób.

We Frankfurcie lub Berlinie (oraz naturalnie w innych miastach) podróżni mogą otrzymać bezpłatny bilet na dalszą podróż pociągami dalekobieżnymi po kraju lub na trasach międzynarodowych do Danii, Niderlandów, Luksemburga, Belgii, Francji (również na pociągi ICE, TGV i Thalys), Austrii, Polski, Czech, Chorwacji czy na linii przez Innsbruck i Brenner do Włoch.

Przejazdy po Niemczech pociągami lokalnymi i regionalnymi DB możliwe są bezpłatnie za okazaniem ukraińskiego dowodu tożsamości (pisaliśmy o tym tutaj). Na podobnych zasadach Ukraińcy mogą bezpłatnie jeździć pociągami w Polsce, na Słowacji i w Czechach.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Wojna Rosja - Ukraina
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony