Partnerzy serwisu:

Więcej pociągów na trasie Warszawa – Białystok i obniżka cen biletów

Michał Szymajda 14.03.2016 385

Więcej pociągów na trasie Warszawa – Białystok i obniżka cen biletów
Więcej pociągów PKP Intercity dojedzie do BiałegostokuFot. Jakub Zajkowski / Kolejowe Podlasie
Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, PKP Intercity zwiększyło liczbę pociągów kursujących pomiędzy Białymstokiem a Warszawą. Zamiast sześciu par na trasie pojawi się ich dziewięć.
W połowie grudnia, wraz z uruchomieniem rozkładu jazdy 2015/2016 przewoźnik zdecydował się na uruchomienie tylko 6 par pociągów między Białymstokiem a Warszawą. Spotkało się z tą z ostrą krytyką społeczników, samorządowców i posłów z Podlasia. PKP Intercity zapewniało jednak, że większa liczba pociągów na Rail Baltice pojawi się wraz z odbiorem kolejnych pociągów Dart.

Pociąg co dwie godziny

PKP Intercity wywiązało się z obietnicy i od 13 marca, wraz z wiosenną z korektą rozkładu jazdy, na linii kursuje już 9 par pociągów.

– Rozbudowana oferta na odcinku Warszawa – Białystok zapewni dwugodzinny cykl kursowania składów. Pociągi PKP Intercity ze stolicy Podlasia zawiozą pasażerów nie tylko do Warszawy ale również m.in. do Krakowa, Wrocławia, Bielska-Białej, Katowic, Częstochowy czy Łodzi – informuje biuro prasowe PKP Intercity. Sześć z dziewięciu par połączeń jest obsługiwana najnowszymi pociągami PesaDART, dwie pary konwencjonalnym taborem (lokomotywa + wagony), a jedno połączenie jednostką ED74.

Tańsze bilety

Mieszkańcy Podlasia poza szeroką siatką połączeń, realizowanych nowymi pociągami, mogą również liczyć na atrakcyjne ceny biletów. Od 13 marca br. za promocyjny Bilet Taniomiastowy na trasie Warszawa-Białystok będzie można zapłacić jeszcze mniej. Przez najbliższy miesiąc (do 12 kwietnia br.) podróżni będą mogli kupić bilet z ekstra rabatem. Zamiast 30 zł zapłacą 25 zł. W ramach promocji ważna będzie data zakupu biletu, a nie data przejazdu.

Dodatkowo, dla często podróżujących albo osób jadących w większej grupie PKP Intercity oferuje specjalną edycję Biletu Abonamentowego na trasie Białystok – Warszawa – Białystok. Pasażerowie za siedem przejazdów Białystok – Warszawa płacą tylko 150 zł, co sprawia, że cena za jeden przejazd wynosi tylko ok. 21 zł. Specjalny Bilet Abonamentowy obowiązuje również w relacjach pośrednich na tej trasie, m.in. pomiędzy Warszawą a Małkinią, Warszawą a Tłuszczem, czy Tłuszczem a Białymstokiem. Opłata za specjalny Bilet Abonamentowy na tych odcinkach jest obliczana na podstawie Biletów Taniomiastowych w odpowiednich relacjach.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Pesa
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony