Partnerzy serwisu:

Impulsem Kolei Małopolskich do Zakopanego na majówkę

inf. prasowa 25.04.2017 348

Impulsem Kolei Małopolskich do Zakopanego na majówkę
ZakopaneFot. DL
Z myślą o turystach chcących w weekend majowy odwiedzić Tatry i Podhale w dniach 29 kwietnia oraz 3 maja Koleje Małopolskie uruchomią dodatkowe pociągi przyspieszone na trasie Kraków Główny – Zakopane.
W oba te dni pociągi pojadą w obu kierunkach, zatem mogą z nich skorzystać zarówno osoby planujące pięciodniowy wypoczynek, jak również turyści chcący tylko na chwilę wybrać się do stolicy polskich gór. Po drodze zatrzymają się one również na najważniejszych stacjach na trasie – m.in. w Skawinie, Kalwarii Zebrzydowskiej Lanckoronie, Suchej Beskidzkiej czy Nowym Targu.

W sobotę 29 kwietnia z Krakowa Głównego pociąg zestawiony z nowoczesnego pojazdu Newag Impuls odjedzie o godzinie 7:36. Równo po trzech godzinach – o 10:36 dotrze do Zakopanego. W drogę powrotną tego samego dnia wyruszy o 16:00, a o 19:34 zakończy bieg w Krakowie Głównym.

W środę 3 maja pociąg z Krakowa wyjedzie o 11:21 i również po równych trzech godzinach pojawi się w Zakopanem. Powrotny kurs z Zakopanego wyruszy o 16:40 i już o 19:34 dotrze do Krakowa Głównego. Tego dnia będzie to najszybsze połączenie kolejowe pomiędzy Zakopanem a Krakowem (2 godziny 54 minuty).

Bilety na pociągi dostępne są w przedsprzedaży za pośrednictwem systemu e-podróżnik od 25 kwietnia. Bilet ważny na przejazd wybranym pociągiem wg cennika „Taryfa Małopolska”. Dokument uprawniający do przejazdu będzie można zakupić także w dniu wyjazdu u obsługi pociągu bez opłaty za wydanie biletu w pociągu. Od cen biletów obowiązują ulgi ustawowe. Cena biletu normalnego na trasie Kraków Główny – Zakopane to ok. 14 zł.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony