Partnerzy serwisu:

Więcej pociągów do Piwnicznej i Muszyny od 15 czerwca

inf. prasowa 14.06.2019 2,1k

Więcej pociągów do Piwnicznej i Muszyny od 15 czerwca
Fot. UMWM
Od 15 czerwca, po zakończeniu prac torowych, dodatkowe pociągi dotrą od strony Nowego Sącza do Muszyny. Od 23 maja zwiększona została także liczba pociągów kursujących pomiędzy Nowym Sączem a Piwniczną. Połączenia będą obsługiwane w większości nowoczesnym taborem województwa małopolskiego.
– Poszerzenie oferty przewoźników to dobra wiadomość dla mieszkańców i turystów odwiedzających nasz region. Wszyscy zainteresowani będą mogli szybko i w komfortowych warunkach dojechać do Piwnicznej, czy Muszyny – powiedział małopolski marszałek, Witold Kozłowski.

Samorząd postanowił od początku okresu letniego rozwijać ofertę z Nowego Sącza do Piwnicznej i Muszyny. Pierwotne plany zakładały uruchomienie wszystkich dodatkowych połączeń od maja 2019 roku. Na przeszkodzie stanęły jednak roboty torowe.

Od kwietnia 2019 roku oferta kolejowa powiększyła się o trzy pary pociągów relacji Nowy Sącz – Rytro, wydłużonych do Piwnicznej, dwie pary pociągów relacji Tarnów – Piwniczna, wydłużonych do Muszyny, jeden pociąg z Nowego Sącza przez Tarnów do Muszyny, jeden pociąg Tarnów-Nowy Sącz-Piwniczna. W sumie uruchomiono osiem nowych pociągów relacji Nowy Sącz – Piwniczna – Nowy Sącz oraz jeden nowy pociąg z Nowego Sącza do Muszyny.

Warto przypomnieć, że 29 czerwca z Muszyny ruszą bezpośrednie weekendowe pociągi na Słowację, realizowane przez słowackiego partnera.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
POLREGIO
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony