Partnerzy serwisu:

Więcej miejsc na rowery w starszych Elfach Kolei Śląskich

Michał Szymajda 13.05.2022 1,3k

Więcej miejsc na rowery w starszych Elfach Kolei Śląskich
Fot. Koleje Śląskie
Czterowagonowe Elfy pierwszej serii powoli wracają do Kolei Śląskich po wykonanej naprawie poziomu P4. Spółka pochwaliła się, że w pojazdach znacznie zwiększono przestrzeń wielofunkcyjną, gdzie można przewieźć rower lub wózek dziecięcy.
Przeglądami dziewięciu Elfów pierwszej serii produkowanej przez Pesę zajął się, dość nietypowo, PTS/Modertrans. To jedno z pierwszych zleceń na P4 tych popularnych pojazdów. Koleje Śląskie pochwaliły się właśnie przebudową egzemplarza z numerem 007.

– Aby poprawić warunki podróży miłośników kolarstwa, została wydzielona nowa specjalna strefa. Dzięki niej zwiększono przestrzeń przeznaczoną dla rowerów – teraz można przewieźć ich aż 10 sztuk – napisała spółka.

To rzeczywiście bardzo dobra wiadomość dla rowerzystów. Koleje Śląskie dotąd bardzo po macoszemu traktowały potrzeby osób przewożących jednoślady, nawet w nowych pojazdach montując jedynie od dwóch do czterech wieszaków dla nich przeznaczonych. Na to nie pozwalają już nowe przepisy unijne. W taki sposób będą przebudowane także inne czteroczłonowe Pesy z pierwszych dostaw.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony